قزوین عضو مجمع کلانشهرهای ایران شد
قزوین عضو مجمع کلانشهرهای ایران شد
شهردار قزوین از عضویت رسمی قزوین در مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران خبر داد.

به گزارش آرمانشهر به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری قزوین وی بیان کرد: این شهر همواره در طول تاریخ مرکز فرهنگ، علم، اندیشه، تمدن‌سازی و تحولات فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و نظامی بوده است و از این رو باید جایگاه ویژه آن را در عصر کنونی و در توسعه کشور تبیین کرد.

بنابراعلام اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری قزوین ، شهردار قزوین عنوان کرد: چهره‌های شاخص شهدای گرانقدر قزوین همچون شهیدان رجایی، بابایی، لشگری، حسن پور و اسوۀ ایثار و مقاومت سردار آزادگان مرحوم ابوترابی و همچنین چهره‌های درخشان علمای گرانقدر این دیار در طول تاریخ و پرورش هنرمندان، ادیبان و دانشمندان نشان دهندۀ هویت ریشه‌دار مردم قزوین است.

وی با اشاره به جمعیت نیم میلیونی و توسعه شهری قزوین، خاطرنشان کرد: با پیگیری و مکاتبات انجام شده، با عضویت قزوین به‌عنوان بیستمین عضو مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران موافقت شده است.

صباغی تصریح کرد: عضویت قزوین در این مجمع علاوه بر ارتقای جایگاه سیاسی و اجتماعی شهر قزوین، فرصت‌های ویژه‌ای را در مسیر توسعه و پیشرفت شهر و همچنین امکان تبادل نظر و استفاده از تجربیات کلانشهرها در زمینه‌های موفق گوناگون را فراهم می‌آورد.

پیش از این شهردار قزوین به همراه شهرداران سایر کلانشهرهای ایران با احمد وحیدی وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران دیدار و پیرامون موضوعات مدیریت شهرها، گفتگوهای دو جانبه بین نماینده دولت و مدیریت شهرها، مسائل مشترک شهرها و دولت گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

مجمع شهرداران کلان شهرها در سال ۱۳۷۸ با موافقت و تصویب شهرداران کلان شهرهای منتخب اولین دوره شورای اسلامی کلان شهرها با هدف انتقال تجارب و حفظ حقوق و منافع مشترک و عمومی شهرداری‌های کلان شهرها در راستای پیشبرد اهداف و تقویت مدیریت شهری در شهر مشهد تشکیل شده و در سال ۱۳۸۵ دبیرخانه کلانشهرها به کلان شهر تهران منتقل شد و شهردار تهران نیز دبیرکل این مجمع است.