قرارگاه اجتماعی کشور سبب ایجاد همدلی برای حل مشکلات مردم شده است
قرارگاه اجتماعی کشور سبب ایجاد همدلی برای حل مشکلات مردم شده است
معاون اجتماعی شهرداری تهران معتقد است که پس از تشکیل قرارگاه اجتماعی کشور، یک همدلی و هم افزایی مفید برای حل مشکلات مردم به وجود آمده است.

به گزارش آرمانشهر امین توکلی‌زاده در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: پس از تشکیل قرارگاه اجتماعی کشور توسط رئیس جمهور مردمی حضرت آیت الله رئیسی و جلسه با استاندار محترم تهران، قرارگاه اجتماعی شهر تهران با ریاست شهردار تهران شکل گرفت و شاهد یک همدلی و هم افزایی مفید برای حل مشکلات مردم هستیم.

از انسجام درونی معاونین و مسئولین درون شهرداری و شورای شهر تا همدلی و هم افزایی مسئولین نهادهای مسئول و اثر گذار در کنار هم و مهم تر از همه ورود نیروهای مردمی و داوطلب  برای پدید آوردن الگوی کارآمد وجهادی برای حل کردن مشکلات سخت، همه و همه جزو برکات این جمع عزیز است.
دیروز از صبح زود کار بازدید میدانی و پیگیری مصوبات را درمراکز ماده ۱۶ شروع کردیم. از مددسرای خاوران و مرکز بهاران تا پاتوق کوهسنگی و مرکز خاورشهر تا مرکز شهید زیادیان سپاه پاسداران و مرکز شفق سازمان بهزیستی و مرکز سروش نیروی انتظامی را بصورت جمعی و با حضور اعضای قرارگاه بازدید کردیم. این کار  باعث شد با واقع بینی مشکلات را درک کنیم و از زبان خود طراحان واداره کنندگان راهکار ها را بشنویم و بدون تشریفات مطول اداری در همان جلسه تصمیم گیری کنیم. با حضور تمام تصمیم گیران کنار هم و صمیمت و همدلی شکل گرفته در یک بازدید میدانی قریب ۸ ساعته بتوانیم یک تصور واقعی از مراکز ترک وبازتوانی و اجتماعی سازی و… داشته باشیم و ان شاالله با این اقدام ارزشمند که واقعا باخضوع وهم ‌کاری همه مسئولین دستگاه ها فراهم شده بتوانیم مشکلات افراد معتاد متجاهر را خوب بشناسیم و برای برون رفت آنها از این بحران  پیچیده و چند بعدی در کنار آنها وخانوادهایشان باشیم.
 استفاده از تجربیات افرادی که بسیاری از روش ها را تجربه کرده اند و صاحب نظر شده اند در این بازدیدها بسیار مفید است تا بتوانیم بهترین روش را انتخاب کنیم.
 در کنار این تلاش ها جلسات با گروه های مردمی و خیرین وکار آفرین ها در سازمان اجتماعی شکل گرفته و ادامه دارد تا به موزارت طی شدن مراحل نجات افراد معتاد از دست قاچاقچیان مواد مخدر و کمک به آنها برای ترک ،حمایت های اجتماعی نیز برای خانواده ها  فراهم شود با حمایت خانواده ها و مردم دلسوزمان امکان بازگشت به جامعه برای عزیزان این خانواده ها به وجود بیاید.

  • منبع خبر : ایسنا