ضرورت تعریف درآمد پایدار برای شهرداری‌ها و شوراها
ضرورت تعریف درآمد پایدار برای شهرداری‌ها و شوراها
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل گفت: شوراها باید برای دستیابی به منابع مالی پایدار و بدون دغدغه برنامه داشته باشند چرا که این موضوع برای تداوم فعالیت ضرورت دارد.

به گزارش آرمانشهر ، سید کمال‌الدین میر جعفریان در مراسم تحلیف اعضای هیئت‌رئیسه شورای اسلامی استان اردبیل اظهار کرد: شوراهای اسلامی در شهرها و روستاها با جذب مشارکت‌های مردمی و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، بستر را برای درآمدزایی و اشتغال پایدار فراهم کنند.
وی با بیان اینکه اعضای شورای اسلامی استان نماینده تمام نقاط استان هستند، افزود: استان اردبیل ۱۲ شهرستان دارد و از هرکدام یک نفر به‌عنوان نماینده یک پازل را تشکیل می‌دهند و ناکارآمدی یکی از اعضا باعث نقص و ضعف سایر اعضا شده و پازل موردنظر نیز به‌درستی چیده نخواهد شد.
میر جعفریان ادامه داد: در شورای اسلامی استان نباید تفکر منطقه‌ای حاکم شود بلکه اعضای حاضر نماینده کل استان هستند و باید برای کل استان اردبیل از شمال تا جنوب برنامه داشته باشند.
وی با بیان اینکه پارلمان محلی نشئت‌گرفته از رأی و اراده مردمی است، افزود: این اعضا ضمن اینکه باید به رأی مردم احترام قایل شوند در راستای عدالت، اخلاق و حقوق شهروندی در چارچوب مقررات گام بردارند.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری با اشاره به اینکه اعضای شورا باید با همگرایی الگویی برای سایر ارگان‌ها باشند، ادامه داد: با آسیب‌شناسی ضعف‌ها و نارسایی‌های گذشته و با حل مشکلات به‌جامانده می‌توان گامی مطمئن و مهم به جلو برداشت.
میر جعفریان با بیان اینکه پس از قبول مسئولیت در استان تمام‌کارها با جدیت پیگیری می‌شود، تصریح کرد: تمام مصوبات و پرونده‌های جلسات و کمیسیون‌ها و بحث‌های دیگری از قبیل راه، انرژی و غیره به‌روز شده و برای عملیاتی نمودن این موضوعات اقدامات میدانی و گام‌های اساسی برداشته شده است.

اعضای هیئت‌رئیسه شورای اسلامی استان اردبیل انتخاب شدند

در ادامه با حضور نمایندگان شورای اسلامی شهر و روستاهای ۱۲ شهرستان استان اعضای هیئت‌رئیسه و نمایندگان شورای‌عالی استان‌ها انتخاب و معرفی شدند.
در این جلسه بعد از مراسم تحلیف و تعیین هیئت‌رئیسه، ابراهیم صفری عضو شورای شهر اردبیل با ۱۲ رأی و با اجماع اعضا به‌عنوان رئیس شورای اسلامی استان انتخاب شد.
همچنین شهناز شاطری از شهرستان خلخال به‌عنوان نائب رئیس و ناصر پناهی به‌عنوان منشی با اکثریت آرا انتخاب شدند.
در ادامه نیز محمود زنده‌دل عضو شورای شهر سرعین و ناصر نعمتی نماینده شهرستان نیر به مدت ۴ سال برای شورای‌عالی استان‌ها انتخاب و معرفی شدند.
در این جلسه نماینده شورای حل اختلاف و نمایندگان کمسیون تطبیق نیز با رأی‌گیری مخفی انتخاب و معرفی شدند.

  • منبع خبر : ایسنا