شهردار کرمان: ستاد متمرکز هوشمندسازی در شهرداری تشکیل شد
شهردار کرمان: ستاد متمرکز هوشمندسازی در شهرداری تشکیل شد
شهردار کرمان از بروز رسانی آیین نامه شفافیت در شهرداری کرمان خبر داد و گفت: ستاد متمرکز هوشمندسازی، شفافیت و بهره وری در شهرداری کرمان تشکیل شد.

به گزارش آرمانشهر ، سعید شعرباف تبریزی روز دوشنبه در چهاردهمین نشست شورای عمومی شهر کرمان با اشاره به ایجاد شهرداری الکترونیک و ارائه خدمات هوشمند افزود: برای موضوع شفافیت یک ستاد متمرکز در شهرداری نیاز داشتیم که با یک مشاور مشخص انجام شد تا کار به صورت متمرکز انجام دهد. 

وی اظهار داشت: زیرساخت برخی از داده ها وجود ندارد و آیین نامه شفافیت با حساسیت نوشته و بروز رسانی شد تا به عنوان یک آیین نامه زیر دستی قرار بگیرد. 

رئیس کمیسیون هوشمندسازی، شفافیت و بهره وری شورای اسلامی شهر کرمان نیز در این نشست افزود: ایجاد شهرداری الکترونیک و ارائه خدمات هوشمند در عرصه مدیریت شهری با هدف تسهیل دسترسی شهروندان به خدمات شهری در دستور کار شورای ششم قرار گرفته است و هنوز اجرایی نشده است. 

سیدمحمد موسوی ادامه داد: در جلسه برنامه پنج ساله در رابطه با اجرای این طرح قرار شد یک مرحله تا قبل از نهایی شدن بودجه سال ۱۴۰۱ موارد را در برنامه بودجه دیده تا در سال های آینده بر طبق آن برنامه ریزی شود. 

وی با تاکید بر اینکه عدم ارائه اطلاعات و یا تاخیر در ارسال اطلاعات به کمیسیون برای اجرای این طرح سبب توقف روند کار می شود تصریح کرد: برای ارائه اطلاعات هماهنگی و انسجام نیست و کارها به صورت بخشی می شود. 

رئیس کمیسیون هوشمندسازی، شفافیت و بهره وری شورای اسلامی شهر کرمان حذف موانع در مدیریت شهری، فراهم کردن امکان دسترسی آسان شهروندان به اطلاعات و خدمات شهرداری، تسهیل امور اجرایی در شهرداری ها و کاهش هزینه ها را از فواید هوشمندسازی خدمات شهری دانست.

  • منبع خبر : ایرنا