شهردار سنندج: از تخصص و ایده اساتید دانشگاه در راستای رفع مشکلات شهری استفاده خواهیم کرد
شهردار سنندج: از تخصص و ایده اساتید دانشگاه در راستای رفع مشکلات شهری استفاده خواهیم کرد
شهردار سنندج در دیدار با اساتید دانشگاه کردستان ضمن اعلام آمادگی جهت اجرای تفاهم نامه های تخصصی بین دانشگاه و شهرداری گفت: در راستای رفع مشکلات شهری و اجرای طرحهای متنوع عمرانی، خدماتی و رفاهی از تخصص و ایده اساتید دانشگاه و نخبگان استفاده خواهیم کرد.

به گزارش آرمانشهر ، سید انور رشیدی به همراه رئیس شورای شهر در دیدار با رئیس و جمعی از اساتید دانشگاه کردستان اظهار کرد: شهرداری و دانشگاه از جایگاه رفیعی برخوردار است به همین دلیل باید توجه ویژه ای به آن داشت و برای جایگاه دانشگاه احترام ویژه ای قائل شد.

وی گفت: پس از ۲۵ سال گذشت زمان از حضورم در دانشگاه و دانشجو بودن؛ مایه بسی خوشحالی است که اکنون در اینجا حضور داشته و به عنوان خادم و در جایگاه حقوقی شهردار در خدمت شهروندان شریف سنندجی هستم.

وی تصریح کرد: شهرداری به دلیل نقص قانون در سطح کشوری از نظر اداری مظلوم واقع شده است.

رشیدی افزود: چراغ راه شهرداری جهت اجرای طرح ها و برنامه های عمرانی؛ اجرای برنامه عملیاتی و راهبردی است که با همکاری اساتید دانشگاه کردستان نظیر دکتر ایراندوست و دکتر حبیبی تهیه و تدوین شده است.

وی همچنین تاکید کرد: سنندج پتانسیل های زیادی در زمینه های تفریحی و گردشگری دارد و شهروندان نیز خواهان انجام اقدامات مثبت و طرح های جذاب در زمینه های مختلف هستند.

شهردار سنندج تاکید کرد: این شهرداری آمادگی لازم را برای اجرای تفاهم نامه های تخصصی فی مابین دانشگاه و شهرداری دارد و قطعاً در این دوره از تخصص اساتید دانشگاه در جهت پیشبرد برنامه ها و طرحهای شهری استفاده خواهیم کرد.

شهرداری، شورا و دانشگاه نهادهای مهم و حیاتی بوده که دارای جایگاه مردمی و مدنی هستند

رئیس دانشگاه کردستان گفت: از لحاظ رسالت کاری تعامل و همکاری شهرداری و دانشگاه رفاه حال شهروندان را در برخواهد داشت.

دکتر رحمت صادقی خاطرنشان کرد: در راستای کمک به شهر و شهروندان دانشگاه بعنوان محیطی علمی؛ در قالب تفاهم نامه های مختلف می تواند از لحاظ فکری و علمی بسیار تاثیرگذار باشد.

وی با اشاره به اینکه سنندج شهر خلاق موسیقی است، گفت: با استفاده از پتانسیل های  دانشکده های تخصصی این دانشگاه می توانیم از این برند جهت معرفی شهر سنندج به جهانیان اقدام نماییم.

دکتر صادقی عنوان کرد: دانشکده های تخصصی هنر، معماری، کشاورزی و محیط زیست و دیگر دانشکده های تخصصی این دانشگاه می توانند در بخش های مهم و مختلف شهر و شهرداری را یاری کنند.

دکتر صادقی تصریح کرد: دانشگاه و شهرداری با توجه به رسالت های زیادی  که عهده دار هستند؛ می توانند در زمینه رضایتمندی شهروندان نقش آفرینی کنند.

رئیس دانشگاه کردستان در نهایت تاکید کرد: عقد تفاهم نامه فی مابین شهرداری و دانشگاه می تواند اقدامی مثبت در راستای پذیرش مسئولیت اجتماعی و رفع مشکلات شهر و شهروندان باشد. 

دانشگاه کردستان در یاری رساندن به شهر و شهرداری تکلیف شرعی دارد 

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج نیز در این دیدار اظهار داشت: هنگامی که بخواهند هر شهری را از لحاظ علمی مورد سنجش و ارزیابی قرار دهند؛ دانشگاه آن شهر بعنوان  نماد علمی در آن شهر مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

فرزاد زارعی افزود: دانشگاه کردستان به موجب کسب افتخارات مختلف و رتبه های علمی بالا؛ مایه افتخار مجموعه مدیریت شهری و شهروندان است. وی عنوان کرد: دانشگاه کردستان در یاری رساندن در حوزه ها و بخش های مختلف به شهر و شهرداری تکلیف شرعی دارد.

وی همچنین یادآور شد: ایجاد تعامل و همکاری در زمینه های مختلف مابین دانشگاه و شهرداری به طور قطع می تواند زمینه ساز حل مشکلات سطح شهر باشد. زارعی بیان کرد: خوشبختانه شهردار جدید جهت اداره شهر از تجربه کافی برخوردار بوده چراکه بواسطه حضور در چند دوره قبل شورای شهر، از تمام مشکلات شهر و شهرداری آگاه است.

  • منبع خبر : ایسنا