شهردار جدید ابهر انتخاب شد
شهردار جدید ابهر انتخاب شد
مجید زارع‌پور به عنوان شهردار ابهر انتخاب شد.

ابهر به عنوان دومین شهر استان زنجان یکی از شهرهایی است که انتخاب شهردار آن در دور جدید شوراهای اسلامی با چالش‌های فراوانی روبه‌رو بوده است؛ به‌ طوری‌ که در وهله اول امیرهوشنگ نوری‌آرا به عنوان شهردار این شهر انتخاب شد اما به علت حاشیه‌های به وجود آمده بین اعضای شورا، موفق به تکیه به صندلی شهرداری ابهر نشد.

به گزارش آرمانشهر ، پس از این حاشیه اعضای شورای اسلامی شهر ابهر مجددا برای انتخاب شهردار این شهر بزرگ گرد هم آمده و رحمت یوسفلی شهردار سابق صائین‌قلعه را به عنوان شهردار جدید به استانداری معرفی کردند، انتخابی که باز به سرانجام نرسید، زیرا یوسفلی در مسیر بررسی‌ها از روند انتخاب شهردار انصراف داد.

برای سومین بار شورای شورای اسلامی شهر ابهر  به منظور انتخاب شهردار تشکیل جلسه دادند و این بار مجید زارع‌پور که دارای سوابق اجرایی مانند شهرداری خرم‌دره، خرم‌دشت، اسفرورین خاک‌علی قزوین است را به عنوان شهردار انتخاب کردند.

پیش از جلسه انتخاب شهردار دعوت‌نامه‌های مکتوبی به اعضای شورا ارسال و مقرر شد برای انتخاب یک نفر از میان پنج گزینه مطرح، تصدی پست شهرداری در این جلسه حضور داشته و گزینه‌های مورد نظر با حضور در صحن شورا به ارائه سوابق و برنامه‌های خود پرداخت و هفت عضو شورا نیز به بیان پرسش‌ها و نظرات خود پرداختند.

در پایان برنامه رای‌گیری به عمل آمده و از میان کاندیداهای پست شهرداری، مجید زارع‌پور با پنج رای موافق به عنوان شهردار ابهر از سوی شورای شهر برگزیده شد و آقایان سعید خلج چهار رای، ابوالفضل معتمد آرا سه رای، رضا حیدری سه رای و علیرضا عباسی‌نیا نیز سه رای کسب کردند.

  • منبع خبر : ایسنا