شهردار تبریز: مناطق کم‌برخوردار در اولویت بودجه سال آینده قرار می‌گیرند
شهردار تبریز: مناطق کم‌برخوردار در اولویت بودجه سال آینده قرار می‌گیرند
شهردار تبریز گفت: رویکرد شورای ششم، توسعه متوازن شهر است و بنده هم تا جایی که بتوانم این رویکرد را پیش می‌برم.

به گزارش آرمانشهر ، عباس رنجبر در حاشیه نخستین دیدار مردمی خود در مسجد امیرالمومنین (ع) آخمقیه، اظهار کرد: خوشحالم که در خدمت مردم محله آخمقیه هستم، مردم اینجا شاید از نظر مالی درآمد پائینی دارند اما از نظر محبت و انسانیت، در سطح بالایی قرار دارند.

وی ادامه داد: متاسفانه توسعه در شهر ما متوزان نیست. رشد محله آخمقیه اگرچه شاید هم‌تراز جاهای دیگر نمی‌شد اما باید در حد خود رشد می‌کرد.

شهردار تبریز عنوان کرد: رویکرد شورای ششم توسعه متوازن است و بنده هم به این مسئله اعتقاد دارم و تعارف هم ندارم و تا جایی که بتوانم این کار را پیش می‌برم.

وی ادامه داد: برای مثال پلی که در رسالت کار می‌شود، هزینه‌اش را از منطقه ۵ تامین می‌کنیم و این معنی‌اش این است که از مناطق دیگر به این محدوده پول بیاوریم.

رنجبر گفت: قطعا در آینده، به توسعه محله آخمقیه بیش از اندازه‌ای که مردم به شهرداری پول می‌دهند، هزینه می‌کنیم و امیدوارم با این کار، بخشی از عقب‌ماندگی این منطقه را جبران کنیم.

وی در خصوص کارکرد خزانه متمرکز، اظهار کرد: خزانه متمرکز در بحث توزیع عادلانه نقش مهمی را دارد اما ما کار اصلی را هنگام بودجه‌بندی انجام می‌دهیم. برای توسعه متوازن، دو شاخص باید همزمان اجرا شود و هم بودجه را با اولویت چنین مناطقی خواهیم بست و هم خزانه متمرکز را به شکل جدی ادامه خواهیم داد تا بخشی از اقداماتی که وظیفه ما است را، انجام دهیم.