شهردار تا ۲ هفته آینده انتخاب می‌شود
شهردار تا ۲ هفته آینده انتخاب می‌شود
استاندار زنجان با اشاره به مسایل حاشیه‌ای به وجود آمده در انتخاب شهردار این شهر گفت: امیدوارم انتخاب شهردار حداکثر تا ۲ هفته آینده به سرانجام برسد و تاخیر به وجود آمده با انتخاب بهترین گزینه جبران شود.

به گزارش آرمانشهر ، محسن افشارچی در جمع خبرنگاران در خصوص بلاتکیلفی انتخاب شهردار زنجان افزود: فرآیند انتخاب شهردار در نظام جمهوری اسلامی دموکراتیک است و بر این اساس مردم با رای خود اعضای شورای شهر را انتخاب می کنند.

وی اضافه کرد: اعضای شورای شهر نیز با مشورت، درنهایت فردی را به عنوان  شهردار انتخاب می کنند که در کنار آن فرآیندهای مربوط به وزارت کشور نیز طی می شود تا شهردار منصوب شود.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه ما به این فرآیند مردمسالاری احترام می گذاریم، ادامه داد: اتفاقات، مباحث، تعاملات و تقابل هایی که صورت روی می دهد، در مسیر بلوغ دموکراتیک مردم است.

وی با اشاره به اینکه مردمسالاری به ساز و کارهای تمرینی نیاز دارد اظهار داشت: آنچه که در عدم انتخاب شهردار زنجان به وقوع پیوسته این است که تحمل اعضای شورای شهر زنجان باید بالا برود، چرا که همین تحمل، بخشی از تمرین مردم سالاری است.  

استاندار زنجان با بیان اینکه اعضای شورا در کنار این مساله با رعایت ادب، اخلاق و مصالح مردم به سمت انتخاب اصلح و بهتر حرکت کنند، ادامه داد: بر این اساس ما هم نمی خواهیم  به این زودی ها دخالت رسمی داشته باشیم، چراکه شورا را انتخاب مردم و انتخاب بالغ می دانیم.

وی اضافه کرد: تمایل داریم اتفاق مبارکی که توسط مردم در انتخابات رخ می دهد، ساز و کارهای لازم آن نیز به همان شکل ادامه یابد، در این میان به اعضای شورای شهر توصیه می کنیم، یکدیگر را تحمل کنند.  

استاندار زنجان با اشاره به تاخیر بوجود آمده در انتخاب شهردار زنجان خاطرنشان کرد: از تاخیری که ایجاد شده باید به بلوغ نیز فکر کرد چراکه میخواهیم شورا بهترین انتخاب را داشته و شهردار منتخب نیز در چهار سال آینده بهترین عملکرد را داشته باشد.

  • منبع خبر : ایرنا