شهردار آبادان:آلودگی ناشی از تخلیه زباله و نخاله تالاب شادگان را تهدید می‌کند
شهردار آبادان:آلودگی ناشی از تخلیه زباله و نخاله تالاب شادگان را تهدید می‌کند
شهردار آبادان ضمن تاکید بر ضرورت دفع بهداشتی زباله های منطقه جنوب غرب خوزستان با راه‌اندازی کارخانه بازیافت گفت: تالاب شادگان در خطر آلودگی ناشی از زباله و پسماند قرار گرفته است.

به گزارش آرمانشهر ، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری آبادان حسین حمیدپور دوشنبه در نشست مدیریت پسماند در شورای شهر آبادان اظهار داشت: حفاظت از زیست بوم تالاب شادگان وظیفه همه است و اجرای پروژه‌های بازیافت پسماند و امحای نخاله‌های ساختمانی یک ضرورت قطعی است.

وی افزود: فعالان و دلسوزان محیط زیست بارها نسبت به خطر آلودگی تالاب شادگان با زباله و نخاله هشدار داده اند لذا  لازم است یکبار برای همیشه کار اساسی در این زمینه در منطقه انجام شود تا این خطر زیست محیطی از تالاب بین المللی شادگان دور شود.

حمیدپور یکی از مشکلات آبادان را اجرا نشدن طرح های  کلان ، اثر بخش ، مدت دار و مفید برای آینده این شهر عنوان کرد و گفت: احداث کارخانه پسماند و امحای نخاله کاری کلان ، مهم و ضروری برای آبادان و شهرهای همجوار است.

وی اظهار داشت: در این راستا از شرکت مجری پروژه های بازیافت که کارنامه موفق و روشنی در سطح ملی دارد دعوت شده تا برنامه ای برای ساماندهی وضعیت پسماند شهری و جمع آوری نخاله های ساختمانی در آبادان ارائه کند.

تالاب بین‌المللی شادگان یکی از تالاب‌های بزرگ ایران است. این تالاب در جنوب غربی ایران در جنوب شهر شادگان در استان خوزستان واقع شده‌است. 

بخش انتهایی تالاب شادگان در محدوده شهرستان آبادان قرار دارد.

تخلیه زباله و نخاله های ساختمانی در مجاورت تالاب شادگان به تهدید جدی برای این تالاب بین المللی تبدیل شده است.