شهرداری مخالف افزایش محدوده خدماتی شهر است
شهرداری مخالف افزایش محدوده خدماتی شهر است
شهردار بیرجند بر مخالفت شهرداری با افزایش محدوده خدماتی با توجه به ظرفیت‌های موجود تاکید کرد و گفت: باید در بافت فرسوده جاذبه برای سرمایه گذاری به وجود آید

به گزارش آرمانشهر ، مهدی بهترین، شنبه شب ۲۲ آبان ماه در جلسه شورای اسلامی شهر بیرجند اظهار کرد: ۴۰۰ نفر از مالکان املاک غرب فنی و حرفه‌ای که دارای سند هستند خواستار الحاق به محدوده خدماتی شهر شده‌اند.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های بسیاری در داخل محدوده خدماتی شهر بیرجند وجود دارد و مخالف افزایش محدود خدماتی شهر هستیم، افزود: حدود ۲۰۰ نفر از آنها با شهرداری در ارتباط هستند که با توجه به اینکه همه آنها برای زمین‌های خود سند دارند در صورتی که به محدوده خدماتی شهر اضافه شوند شهرداری باید برای ایجاد معابر زمین‌های مورد نظر را از مالکان آن خریداری کند.

شهردار بیرجند با بیان اینکه در گذشته این منطقه با بافتی شبیه شهرک و مجزا از شهر در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: گفت: اگر با این درخواست موافقت شود مالکانی که دارای شرایط مشابه هستند نیز خواستار الحاق به محدوده خدماتی شهر خواهند شد.

بهترین ادامه داد: این در حالی است که هنوز ظرفیت‌های بسیار خوبی در شهر برای اسکان افراد وجود دارد و تا زمانی که این ظرفیت‌ها پر نشود ضرورتی بر انجام این کار وجود ندارد و مسئولان استان و شهرستان باید تصمیم در این باره را بگیرند.

وی بیان کرد: باید در بافت فرسوده جاذبه برای سرمایه گذاری به وجود آید تا به جای افزایش محدوده خدماتی در بافت فرسوده شهر که زیرساخت‌های مورد نیاز وجود دارد برای بازسازی آن با اولویت اقدام شود.

در این جلسه مقرر شد کسانی که قصد بهره‌مندی از تخفیف‌های سال گذشته را داشته‌اند و پرونده آنها تاکنون کامل نشده تا پایان سال و افرادی که بعد از این مراجعه می کنند تا ۴ ماه بعد از اینکه همه پول مورد نیاز را به شهرداری پرداخت و کار آنها به اتمام برسد، بتوانند از این تخفیف‌ها استفاده کنند. همچنین اعلام شد شهرداری در پاسخ به مکاتبه راه و شهرسازی درباره تخلفات گسترده تراکم مازاد بر ضابطه در پروژه موسوم به موسوی گزارشی تهیه و همراه با مستندات به این اداره کل ارسال کرده است اما در این جلسه اشاره‌ای به متن این گزارش نشد.

  • منبع خبر : ایسنا