رشد ۳۷۰ درصدی بودجه محقق شده شهرداری بیرجند
رشد ۳۷۰ درصدی بودجه محقق شده شهرداری بیرجند
جاوید گفت: بودجه محقق‌شده شهرداری بیرجند در سال ۱۳۹۹ در مقایسه با بودجه سال ۱۳۹۶ که همزمان با شروع به کار دوره جدید مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر بود، ۳۷۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش آرمانشهر به نقل از روابط عمومی شهرداری بیرجند محمدعلی جاوید در نخستین نشست کمیته درآمد سال ۱۴۰۰ شهرداری افزود: با توجه به شرایط موجود که ویروس کرونا تاثیر زیادی بر اقتصاد کشور به‌ویژه شهرداری‌ها تحمیل کرده و کمک‌های دولتی کاهش محسوسی داشته است، شهرداری بیرجند با اتکا به منابع داخلی توانسته ۱۳۵ درصد از درآمد پیش‌بینی‌شده در بودجه مصوب ۱۳۹۹ را محقق کند و در مقایسه با بودجه سال ۱۳۹۶ که مصادف با شروع به کار دوره جدید مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر بود، ۳۷۰ درصد رشد داشته باشیم.

وی گفت: علی‌رغم بدهی حدود ۳۰ میلیارد تومانی شهرداری در سال ۱۳۹۶ همزمان با شروع دوره جدید مدیریت شهری که شامل بدهی بازار، پیمانکاران، معوقات کارکنان و سایر موارد بود، خوشبختانه به یاری خداوند متعال و تلاش معاونان و مدیران شهرداری و با سیاستگذاری و برنامه‌ریزی خوب،  تلاش شبانه‌روزی مجموعه همکاران و همراهی اعضای شورای اسلامی شهر توانستیم درآمد خوبی را محقق کنیم تا بتوانیم در پرداخت به‌موقع حقوق و مزایای کارکنان زحمتکش شهرداری و پرداخت مطالبات پیمانکاران پیشگام باشیم.

شهردار بیرجند درباره درآمد محقق‌شده افزود: با هماهنگی مناسب و درخور توجه اعضای کمیته درآمد شهرداری و با توجه به سیاستگذاری خوبی که در شهرداری اتفاق افتاده، توانستیم ۳۵ درصد مازاد بر منابع درآمدی پیش‌بینی‌شده در بودجه مصوب سال ۱۳۹۹ را به‌خوبی جذب کنیم.

وی بیان کرد: در این دوره مدیریت شهری در زمینه تحقق منابع درآمدی شهرداری بیرجند عملکرد خوبی داشتیم که امروز شاهد توسعه شهر در تمامی حوزه‌ها هستیم و شهر بیرجند به کارگاه عمرانی تبدیل شده است.

جاوید افزود: شهرداری بیرجند به دنبال برنامه‌ها و سیاستگذاری درخصوص جذب منابع درآمدی پایدار است که سال گذشته پیشرفت مناسبی در این زمینه داشتیم و امسال نیز با همان رویه قبلی و برنامه‌ریزی منسجم‌تر در شهرداری به دنبال افزایش درآمدهای پایدار هستیم تا در سال‌های آتی شهرداری بخش اعظم منابع درآمدی خود را از منابع درآمد پایدار محقق ‌کند.

وی یادآور شد: جا دارد از زحمات و حمایت‌های رییس و اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند، معاونان، مدیران شهرداری و اعضای کمیته درآمد شهرداری که با تلاش،  سیاستگذاری و برنامه‌ریزی خوب توانستیم مازاد بر درآمد پیش‌بینی‌شده در بودجه را محقق کنیم،  تشکر ‌کنم و از شهروندان فهیم و وظیفه شناس بیرجندی که با پرداخت به‌موقع عوارض و مشارکت در نگهداری شهر به شهرداری کمک کردند، قدردانی ویژه‌ دارم.