شهرداران برای ایجاد تحرک و کار بیشتر بازخواست قرار می‌شوند
شهرداران برای ایجاد تحرک و کار بیشتر بازخواست قرار می‌شوند
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر حمایت از شوراهای اسلامی شهر تاکید کرد و گفت: شهرداران برای ایجاد تحرک و کار بیشتر مورد بازخواست قرار می‌گیرند.

به گزارش آرمانشهر به نقل از روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد سید علی احمدزاده در دیدار با اعضای شورای عالی این استان در خصوص مشکل نبود ساختمان مناسب شورا و همچنین عدم تخصیص اعتبار به شورای استان، خطاب به معاون امور عمرانی استانداری گفت: درصدی از اعتبارات شهرداری‌ها به شورای عالی استان اختصاص داده شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به حمایت از شوراهای اسلامی استان اظهار کرد: شوراها را تضعیف نکردیم اما شهرداران را بازخواست می‌کنیم چرا که می‌خواهیم تحرک ایجاد شود و آنها کار کنند تا مردم بدانند اعضایی که انتخاب کرده‌اند موفق بودند که اثبات این موفقیت به دست شهرداران است.

احمدزاده خطاب به اعضای شورای شهر بیان کرد: اگر شهردار فعال نباشد شما زیر سوال می‌روید، مردم با هزاران امید شما را انتخاب کردند اما در حال حاضر رضایت ندارند، انتظار ما از اعضای شورای اسلامی شهر این است که شهرداری انتخاب کنند که بتواند شهر را اداره کند تا خودشان زیر سوال نروند، نیروی ضعیف، نیرویی که کاربرد نیست و رشته‌ تحصیلی مرتبطی ندارد انتخاب نکنید که برای شما تبعات دارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به تورم نیروی انسانی در شهرداری‌ها اشاره کرد و یادآور شد: هر کسی در شورای شهر عضو شد نیروهایی بدون تخصص را به بدنه شهرداری تحمیل کرد، توصیه می‌کنم اعضای شورا چنین موردی را رعایت کنند.

وی عنوان کرد: شوراها، چون منتخب مردم هستند را حمایت می‌کنیم اما از شهرداران انتظار داریم کار انجام دهند، برای یک شهرداری از تهران پول گرفتیم اما طلبکار حساب شهرداری را مسدود کرد و قبل از اینکه اطلاع پیدا کنیم پول را برداشت در حالی که ما این پول را داده بودیم یک بلوار رنگ‌آمیزی یا آسفالتی انجام شود، شوراها به موارد این چنینی ورود کرده مطالبه و بازخواست کنند تا کارها به خوبی انجام شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از  تاخیر در انتخاب شهرداران برخی مناطق استان مانند لنده ابراز نگرانی کرد و گفت: شهردار لنده در این موقع سال باید به مردم خدمت ارائه می‌داد اما هنوز شهردار انتخاب نشده است.

وی با تاکید بر اینکه اعضای شورای عالی استان‌ها به موضوعات ورود کنند، افزود: با گذشت چهار دهه از عمر انقلاب هنوز برخی روستاهای استان یک جاده دسترسی ساده ندارند، همه تلاش ما این است که برای این مناطق جاده احداث کنیم.

احمدزاده با اشاره به تامین اعتبار ۵ بیمارستان استان گفت: اعتبار ۵ بیمارستان استان به صورت نقد و  از محل سفر رئیس جمهور تامین شده است

مقام عالی دولت در کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ۲۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز  بیمارستان بهمئی به صورت کامل تامین شده است، ضمن اینکه ۲۰ میلیارد تومان به بیمارستان سی‌سخت اختصاص داده شده که باید جذب شود.