سرانه‌های ورزشی و فضای سبز شهرستان فارسان افزایش یابد
سرانه‌های ورزشی و فضای سبز شهرستان فارسان افزایش یابد
سرپرست فرمانداری شهرستان فارسان گفت: توسعه و افزایش سرانه‌های فضای سبز و سرانه ورزشی باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

به گزارش آرمانشهر شهرکرد، سیدهادی صالحی در نشست خبری با اشاره به ضرورت توسعه فضاهای سبز شهری اظهار داشت: توسعه فضاهای ورزشی یکی از مهم‌ترین برنامه‌هایی است که باید در دستور کار مسئولان شهرستان قرار گیرد چراکه سرانه فضای سبز در این شهرستان نسبت به مناطق مشابه کمتر است. همچنین سرانه فضای ورزشی در این شهرستان ۳۳ سانتی‌متر مربع است که باید این مهم مدنظر باشد.

وی با اشاره به نحوه جمع‌آوری زباله‌ها در شهرستان افزود: وضعیت محیط‌زیست در شهرستان خوب نیست و باید در خصوص دفع پسماندها کارهای بیشتری انجام گیرد بنابراین احداث کارخانه پسماند یکی از نیازهای ضروری شهرستان است.

فرماندار شهرستان فارسان با بیان اینکه ظرفیت‌های قابل توجه صنعت، کشاورزی و گردشگری باید به کار گرفته شود، بیان کرد: با بهره‌گیری از دانش روز و فناوری‌های نوین می‌توان این ظرفیت‌ها را در راستای توسعه شهرستان به کار گرفت.

صالحی حریم راه‌ها را یکی از چالش‌های شهرستان عنوان کرد و گفت: براساس قانون باید حریم راه ۱۳۶ متر لحاظ شود و چنانچه این حریم رعایت شود بخشی از زیرساخت‌های این شهرستان دچار مشکل می‌شود از همین رو درصدد هستیم تا در سفر هیات دولت به استان حریم راه در این شهرستان مشابه استان‌های شمالی دیده شود چراکه زمین در این شهرستان بسیار کم است و حریم و بستر رودخانه‌ها و راه باید همانند استان‌های شمالی در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه تداخل بین وظایف برخی دستگاه‌ها مشکلاتی را ایجاد کرده است، بیان کرد: مدیران دستگاه‌های شهرستانی باید در راستای وظایف محوله پیگیری امور مردم شهرستان باشند و به یکدیگر ارجاع ندهند و در جایی که موانع قانونی وجود داشته باشد رفع آن پیگیری می‌شود.

سرپرست فرمانداری شهرستان فارسان با بیان اینکه بیشتر طرح‌های نیمه‌کاره شهرستان فارسان در برنامه سفر آتی هیات دولت به این استان قرار داده شده است، تصریح کرد: سد باباحیدر و شبکه‌های آبرسانی آن، جاده جونقان تا چلگرد، شبکه فاضلاب و تونل فارسان به دشتک ازجمله این طرح‌ها به شمار می‌رود.