سازه‌های خشت و گلی درخطرند
سازه‌های خشت و گلی درخطرند
شهردار ناحیه تاریخی یزد با بیان این که بارش‌های اخیر خسارتی به منطقه تاریخی یزد نزدند، گفت: البته خواه ناخواه طرح‌ها و سازه‌های خشت و گلی در معرض خطر هستند.

به گزارش آرمانشهر ، علیرضا نقوی در گفت‌وگویی ضمن بیان این که به دنبال بارش‌های اخیر، خسارت و ریزشی در محدوده بافت تاریخی تاکنون گزارش نشده است، گفت: خوشبختانه مدیریت واحدی در دفع آب‌های سطحی لحاظ کرده بودیم که شامل هفت تیم از شهرداری در تعامل با یگان حفاظت میراث فرهنگی است.

وی با اشاره به این که تنها دو نقطه ازشهر حدود منطقه ۲۲ بهمن به سمت خیابان مطهری و میدان سید گل سرخ آبگرفتی بوده گفت: البته آب گرفتگی‌های مربوط به دو منطقه عنوان شده نیز جزو مواردی است که کاملا سطحی بوده است.

شهردار منطقه تاریخی یزد با بیان این که خواه ناخواه طرح‌های خشت و گلی در معرض خطر هستند، گفت: بحث‌های ایمن سازی و اقدامات اولیه انجام شده و در عین حال ما برای همکاری با مردم نیز آمادگی داریم.

وی تاکید کرد: آبگرفتگی‌ها با جاری شدن آب متفاوت است و زمانی که پساز باران شاهد تجمع آب در یک نقطه باشیم آبگرفتگی میدانیم لذا براساساینتعریف تاکنون در منطقه تاریخی یزد شاهد آبگرفتگی نامطلوبی نبودیم.

  • منبع خبر : ایسنا