سازمان‌دهی فعالیت‌های مرتبط با توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی شهری و مدیریت پسماند در وزارت کشور
سازمان‌دهی فعالیت‌های مرتبط با توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی شهری و مدیریت پسماند در وزارت کشور
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور از سازماندهی و هم افزایی برنامه ها و فعالیت های مرتبط با توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی شهری و تاسیسات و تجهیزات مدیریت پسماندها با تشکیل قرارگاه عملیاتی توسعه و تامین ناوگان و تجهیزات مدیریت شهری و روستایی کشور خبر داد.

به گزارش آرمانشهر ، به نقل از روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مهدی جمالی نژاد که  در حاشیه بازدید اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی از اقدامات مرتبط با مدیریت پسماند در  استان گیلان سخن می گفت، افزود: در این قرارگاه امور مرتبط با توسعه ناوگان و تجهیزات حمل و نقل عمومی شهری،  توسعه تجهیزات مدیریت شهری و روستایی و تقویت مدیریت پسماند  بررسی و ضمن ارزیابی و آسیب شناسی اقدامات صورت گرفته در همکاری با دستگاه های مرتبط، راهکارهای اجرایی جدیدی اتخاذ و اجرایی خواهد شد.

وی افزود: قرارگاه تلاش می کند ضمن شناسایی دقیق مسائل، نیازها و ملزومات مناطق مختلف کشور با استفاده از ظرفیتهای پیش بینی شده در ردیف های اعتباری بودجه ای برای تحقق وظایف و ماموریتهای محوله بهره گیری نماید. بنابراین از استانداریها، شهرداریها، دهیاریها و شوراها انتظار داریم، خواسته ها، پیشنهادهای اجرایی، ابتکارات و نوآوری های موجود در استانها و شهرها و روستاها را به  قرارگاه  منعکس و با تعامل و همکاری موثر خود به پویایی و انجام اقدامات فراگیر و موثر آن کمک نمایند.

 رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به اینکه مدیریت بهینه و مطلوب  پسماندها بویژه در استان های ساحلی شمالی همواره از انتظارات مردم و از دغدغه های مسوولان بوده، تصریح کرد: خوشبختانه نگاه خوب و آینده نگرانه به رفع اصولی مشکلات این بخش هم در دولت و هم در مجلس وجود دارد.

جمالی نژاد اضافه کرد: قطعا پیشنهادهای کاربردی و  منتخب ارسال شده در فرایند تامین اعتبار هم از سوی مجلس  و هم در دولت مورد توجه قرار خواهند گرفت.

شایان ذکر است  در جریان سفر اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی و دکتر جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور به استان گیلان از برخی مراکز مدیریت پسمانده استان بازدیدهایی صورت گرفت و در نشست های کاری با فرمانداران و شهرداران و اعضای شوراها مدر خصوص مسائل و مشکلات موجود تبادل نظر صورت گرفت و در انتها نشست مشترکی هم با استاندار و مسوولان استانی تشکیل شد.

  • منبع خبر : ایسنا