کشف زمین خواری ۴۷۰ میلیارد ریالی در جزیره هرمز
کشف زمین خواری ۴۷۰ میلیارد ریالی در جزیره هرمز
با هوشیاری و تلاش کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی استان یک فقره زمین خواری به مبلغ ۴۷۰ میلیارد ریال در استان شناسایی و کشف شد.

به گزارش آرمانشهر فرمانده انتظامی استان هرمزگان صبح امروز(اول شهریور) در تشریح این خبر گفت: ماموران اداره مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس امنیت اقتصادی استان در اجرای طرح سراسری مبارزه با زمین خواری و با هدف رسیدگی به پرونده های مفاسد اقتصادی با گسترش چتر اطلاعاتی و بهره گیری از شیوه های پلیسی یک فقره تصرف اراضی ملی توسط یک شرکت در جزیره هرمز را شناسایی و موضوع را بصورت ویژه در دستور کار قرار دادند.
سردار غلامرضا جعفری افزود: ماموران با هماهنگی دادستان دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس با توجه به موقعیت سوق الجیشی، گردشگری بودن منطقه و حساسیت موضوع ضمن تشکیل جلسه با نهادها و ادارات دولتی متولی نگهداری اراضی ملی با تشکیل تیمی مشترک با حضور کارشناسان اداره صنعت و معدن در معیت نمایندگان حقوقی ادارات مرتبط چندین مرحله به جزیره اعزام شدند.
این مقام ارشد انتظامی استان اظهار کرد: پس بررسی های دقیق صورت گرفته توسط کارشناسان مشخص شد شرکت موصوف در سال ۱۳۸۹ زمینی به متراژ پنجاه هزار متر از اداره راه و شهرسازی جهت ساخت مسکن مهر تحویل لیکن اقدام به تصرف غیر قانونی ۴۷ هزار متر مازاد توافق انجام شده کرده است که در این رابطه با دستور فضایی رئیس هیئت مدیره شرکت احضار از وی تحقیق ، که با توجه به مستندات و مدارک جمع آوری شده به بزه انتسابی اعتراف کرد.
فرمانده انتظامی استان هرمزگان ارزش زمین های تصرف شده در این پرونده را ، ۴۷۰ میلیارد ریال دانست و بیان کرد: متهم با تشکیل پرونده قضایی جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شد.