رییس شورای شهر زنجان: توپ تعیین تکلیف شهردار در زمین هیات حل اختلاف است
رییس شورای شهر زنجان: توپ تعیین تکلیف شهردار در زمین هیات حل اختلاف است
رییس شورای اسلامی شهر زنجان گفت: برای تعیین تکلیف، تایید و یا عدم تایید شهردار زنجان منتظر تشکیل جلسه هیات حل اختلاف هستیم و اکنون توپ در زمین این هیات است.

به گزارش آرمانشهر ، منصور مرادلو در حاشیه مانور ستاد مدیریت عملیات زمستانی شهرداری زنجان در جمع خبرنگاران افزود: هیات حل اختلاف متشکل از نمایندگان عالی چند نهاد از جمله معاونت حقوقی ریاست جمهوری، ۲ نفر از نمایندگان مجلس، نماینده دیوان عالی و سایر نفرات دیگر است. 

وی ادامه داد: نامه شورای اسلامی شهر زنجان در خصوص اصرار بر گزینه پیشنهادی ۹ آبان به دبیرخانه هیات حل اختلاف وصول شده است، بر اساس قانون ظرف ۱۵ روز باید جلسه هیات برای بررسی موضوع برگزار شود، اما پی گیری می کنیم تا این جلسه زودتر تشکیل شود.

مرادلو گفت: بر اساس قانون این اختیار به اعضای شورا داده شده است که بر گزینه خود اصرار داشته باشند و البته نتیجه نهایی را در این شرایط هیات اختلاف مشخص کند.

وی افزود: در برخی از شهرهای دیگر هم چنین وضعیتی پیش آمده که البته در هیات حل اختلاف نتیجه گرفته اند؛ الان توپ در زمین هیات حل اختلاف است تا موضوع شهردار زنجان تعیین تکلیف شود.

رییس شورای اسلامی شهر زنجان گفت: رأی تایید و یا عدم تایید شهردار زنجان بسته به نظر هیات حل اختلاف است، اگر تایید شود که گزینه معرفی شده به عنوان شهردار زنجان فعالیت خواهد کرد و اگر تایید نشود شورای اسلامی شهر زنجان گزینه دیگری را برای تصدی شهرداری زنجان معرفی خواهد کرد.

همچنین در ۲۹ شهریور امسال پس از یک ماه و نیم از آغاز به کار دوره ششم شورای اسلامی شهر، عباس راشاد با پنج رای از مجموع ۹ رای اعضای شورا، به عنوان گزینه  شهردار ی زنجان به وزارت کشور معرفی شد ولی به دلیل آنچه که مشکل سنوات خدمتی مرتبط اعلام شده، صلاحیت “عباس راشاد” برای شهرداری زنجان مورد تایید وزارت کشور قرار نگرفت.

اعضای شورای اسلامی زنجان طی جلسه رسمی غیر علنی با ۵ رای از ۷ عضو حاضر، با اکثریت آرا بر رای خود در خصوص انتخاب شهردار اصرار کردند و اکنون تعیین تکلیف گزینه شهرداری زنجان منتظر اعلام رأی هیات حل اختلاف است. 

  • منبع خبر : ایرنا