رونمایی از اتوبوس مجهز به امکان حمل و نقل معلولان در شهر بجنورد
رونمایی از اتوبوس مجهز به امکان حمل و نقل معلولان در شهر بجنورد
شهردار بجنورد گفت: نخستین اتوبوس شهری مجهز به امکان حمل و نقل افراد کم توان و معلول در بجنورد رونمایی شده و آماده ارائه خدمات به مردم است.

به گزارش آرمانشهر ، جواد حمیدی راوری اظهار کرد: تقویت شبکه ناوگان حمل و نقل عمومی، یک نیاز اساسی در شهری همانند بجنورد به عنوان مرکز استان، محسوب می شود که خود را برای توجه به آن متعهد می دانم.

وی به لزوم توجه به معلولان و افراد کم توان و ارائه خدمات به آن ها نیز اشاره کرد و افزود: معلولیت یک محدودیت نیست و نباید این افراد خود را جدا از جامعه بدانند؛ اگرچه برای حضور اجتماعی با چالش های فراوانی مواجه اند، اما در جایگاه مدیریت شهری از هیچ تلاشی برای بهبود خدمات به آن ها فروگذار نخواهیم بود.

وی ادامه داد: اجرای طرح نگهداشت شهر نیز با رویکرد بهسازی معابر برای ارتقای کیفی زندگی شهروندی درحال انجام است که ایجاد رمپ برای تسهیل دسترسی تقاطع پیاده رو به خیابان، ایجاد دسترسی ها و توجه به مبلمان شهری برای افزایش قابلیت استفاده توسط افراد با توانمندی های متفاوت، از آن جمله است.

شهردار بجنورد گفت: اکنون نیز پس از ۱۲ سال، نخستین اتوبوس خط واحد بجنورد مجهز به امکان حمل و نقل معلولین و افراد کم توان خریداری و همراه با یک دستگاه اتوبوس خط واحد اورهال شده، آماده خدمات دهی به شهروندان است.

  • منبع خبر : ایسنا