رفع موانع توسعه شهر از اولویت های کاری شورای شهر رشت
رفع موانع توسعه شهر از اولویت های کاری شورای شهر رشت
رییس شورای اسلامی شهر رشت گفت: از میان برداشتن موانع پیشرفت و توسعه شهر رشت از اولویت های کاری این دوره از شورای شهر رشت است.

به گزارش آرمانشهر ، محمدحسین واثق کارگرنیا رییس شورای اسلامی شهر رشت در پانزدهمین جلسه صحن شورای اسلامی با اشاره به برگزاری کارگروه رفع موانع توسعه شهر رشت در هفته جاری گفت: امیدواریم مشکلاتی  که مانع از اجرای پروژه های رشت می شوند را از میان برداریم.

وی افزود: مشکلات رشت نظیر معضل پسماند، کمپوست و زباله سوز در کارگروه مطرح شد و هدف این است که عقب ماندگی های رشت در این موارد جبران شود.

کارگرنیا ادامه داد: در حال حاضر زباله سوز رشت۱۱درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در حال برنامه ریزی هستیم طی دو تا سه سال آینده در صورت تامین اعتبار به بهره برداری برسد.

رییس شورای شهر رشت افزود: با اتحاد و هماهنگی ها آینده خوبی در انتظار مردم رشت است و هدف ما این است که خدمات مطلوب تری به مردم ارائه شود.

در ادامه مجید دوهندو رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گیلان در جلسه شورای شهر رشت به سخنرانی پرداخت و گفت: گیلانیان در تمامی ادوار و دفاع از نظام جمهوری اسلامی بسیار پررنگ عمل کردند و همچنان در تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ولایت فقیه از هیچ تلاشی دست بر نمی دارند.   

وی افزود: ستاد بازسازی عتبات عالیات در سال ۱۳۸۲ به همت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی پس از فروپاشی رژیم بعث صدام تشکیل شد و این گامی ماندگار در کشور بود که آثار برکات آن برای همیشه باقی خواهد ماند.  

ادای نذر مردم گیلان حتی در دوران سخت معیشت و کرونا

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گیلان خاطرنشان کرد: مردم گیلان عشق و ارادتی خالص به اهل بیت (ع) دارند و حتی در شرایط سخت معیشتی و کرونا ما بارها و بارها این عشق را از مردم استان مشاهده کردیم.

دوهندو به بردن ستاد عتبات عالیات به داخل منازل مردم اشاره کرد و گفت: این ستاد مسئول جمع آوری نذورات است و مردم گیلان امسال بیش از ۲میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان نذورات خود را به عتبات و عالیات هدیه کردند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گیلان گفت: بسیج فرهنگی است که دشمنان از توسعه آن واهمه دارند و همت ما باید این باشد  که این فرهنگ را در جامعه گسترش دهیم.

تدابیری برای حل مشکلات ساخت و ساز در زمین های نسقی

در ادامه  امیرحسین علوی شهردار رشت نیز گفت: برخی از شهروندان با مشکل زمین و خانه های نسقی مواجه هستند که برای حل این مشکل بر روی شیوه نامه ساخت‌وساز در زمین‌های نسقی رشت کار کردیم اما ین شیوه‌نامه در دیوان عدالت اداری مورد پذیرش قرار نگرفت.

وی افزود: با دستگاه‌های نظارتی برای ساخت‌وساز در زمین‌های نسقی مشورت شده اما هنوز به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم. باید تمام جوانب را  به منظور رفع اساسی این مشکل بررسی کنیم.

علوی تصریح کرد: به فکر تحرک درون سازمانی در شهرداری رشت هستیم، قرار نیست از شهروندان برای رفع مشکلاتمان پول بگیریم.

شهردار رشت از اعضای شورا خواست تا به وی اعتماد کنند و اتحاد بین شهرداری و شورا را حفظ کنند.

وی تصریح کرد: هدفم این است که شرمنده مردم نباشم و  مهمترین سیاست من در شهرداری رشت عادلانه کار کردن است.

  • منبع خبر : ایسنا