دعوت شهردار مشهد  از هنرمندان برای شرکت در جشنواره هنرهای شهری
دعوت شهردار مشهد  از هنرمندان برای شرکت در جشنواره هنرهای شهری
شهردار مشهد با اشاره به ارتقای جشنواره هنرهای شهری مشهد به سطح بین‌المللی، گفت: منتظر آثار هنرمندان بین‌المللی برای بزرگ‌ترین جشنواره هنرهای شهری ایران هستیم و امیدوارم که دعوت ما را قبول کنند.

به گزارش آرمانشهر ، سید عبدالله ارجایی در حاشیه افتتاحیه جشنواره بین‌المللی هنرهای شهری مشهد که شامگاه شنبه، ۲۲ آبان، در سالن تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری امام رضا(ع) مشهد برگزار شد، در جمع خبرنگاران با اشاره به رسومات ایرانی در موسم تغییر سال اظهار کرد: حدود ۱۳ سال پیش با ابتکار محمد پژمان، شهردار وقت مشهد، پروژه فضاآرایی زیبای شهری در مشهد کلید خورد که در برخی از سال‌ها جوایز بین‌المللی نیز دریافت کرد. امسال با این تفکر که چگونه می‌توانیم طرح جدیدی در این خصوص ارائه دهیم تا هم نقاط قوت سال‌های پیش را دارا باشد و هم نقاط ضعف را جبران کند، چهاردهمین دوره طرح استقبال از بهار با عنوان نخستین جشنواره بین‌المللی هنرهای شهری برگزار شد.

وی ادامه داد: بر این اساس از تمام هنرمندانی که علاقه دارند خیابان‌های مشهد ایام نوروز ۱۴۰۱ به هنر زیبای آن‌ها مفتخر شود، دعوت می‌کنیم در این جشنواره شرکت کنند. همچنین سهم همشهریان خوب ما و مجاوران امام رضا(ع) در بخش جایزه ویژه به انتخاب مردم نیز در چهاردهمین جشنواره ارتقا مشخصی خواهد داشت.

شهردار مشهد خاطرنشان کرد: شورای اسلامی شهر قصد دارند کلان‌شهر مشهد را به جهان‌شهر برکت و کرامت تغییر نام دهند. البته که جهان‌شهر بودن به گفتن نیست و باید عملی شود. بنابراین امیدوارم که هنرمندان بین‌المللی هم دعوت ما را قبول کنند و منتظر آثارشان برای بزرگ‌ترین جشنواره هنرهای شهری ایران هستیم.

دعوت شهردار از هنرمندان برای شرکت در جشنواره هنرهای شهری مشهد

به دنبال ارتقای نام مشهد در عرصه بین‌المللی هنر هستیم

مهدی ناصحی، عضو شورای اسلامی شهر اسلامی مشهد نیز در ادامه بیان کرد: ۱۳ سال است که جشنواره استقبال از بهار برای به‌ کارگیری هنرهای شهری در سطح شهر مشهد با قوت و قدرت خاصی برگزار می‌شود. امروز هم ما جنبه بین‌المللی آن را افتتاح می‌کنیم. یکی از دغدغه‌های همیشگی مدیریت شهری ارتقای برند مشهد میان سایر شهرها به عنوان کلان‌شهر مذهبی ایران اسلامی است که مملو از هنرمندان بسیار بزرگ، ارزشمند، متعهد و معتقد به آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: ما این فرصت را زمینه‌ای قرار دادیم تا بتوانیم نام مشهد را در عرصه بین‌المللی هنر ارتقا دهیم. همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمود، هر اندیشه‌ای که در قالب هنر نگنجد، ماندنی نیست. بنابراین بهترین راه برای انتقال فرهنگ و عقیده هنر است. امیدواریم با مشارکت هنرمندان بسیار ارزشمندی که در مشهد حضور دارند و سایر افرادی که در این رویداد شرکت می‌کنند، سطح فرهنگی و هنری مشهد را ارتقا دهیم.

مهدی یک‌پسر، دبیر جشنواره هنرهای شهری مشهد نیز در افتتاحیه این جشنواره بیان کرد: تاکنون راهی طولانی را پیموده‌ایم و از پس ۱۳ سال نمایش آثار هنر شهری در مشهد تجربه‌های به دست آورده‌ایم که قرار است در چهاردهمین سال میهمانی هنرمندان از آن بهره‌مند شویم و چه نیکو است که گذشته را سرمشق فردا قرار دهیم و برای جهان‌شهری که رویای شیرین برکت و کرامت را در سر دارد فصل جدیدی از کتاب هنر شهری بگشاییم.

وی ادامه داد: تمام ما آرزوی شهری آراسته به هنر اصیل و ممتاز را داریم تا بر سواد بصری مخاطبان بیفزاییم و همچنان برای شهرمان مایه افتخار و آبرو باشیم. برای رسیدن به این خواسته باید کیفیت را بر کمیت ارجح بدانیم. لازم است در این مسیر با کار گروهی و هم‌افزایی هنرمندان رشته‌های مختلف وارد میدان شویم و با بهینه کردن ساز و کارها در مدیریت شهری شرایط حضور حرفه‌ای را فراهم کنیم‌. این است که انتظار داریم‌ گام‌هایی بلندتر از پیش برای رشد این درخت پربار برداشته شود و ایده‌های جدیدی به میدان بیاید.

دعوت شهردار از هنرمندان برای شرکت در جشنواره هنرهای شهری مشهد