درآمد ۲۴۸ میلیارد تومانی شهرداری اردبیل در نیمه اول سال
درآمد ۲۴۸ میلیارد تومانی شهرداری اردبیل در نیمه اول سال
نائب رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل گفت: در نیمه اول سالجاری میزان درآمد شهرداری اردبیل به 248 میلیارد تومان رسید.

به گزارش آرمانشهر ، میرمحمد سیدهاشمی در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: براساس گزارش عملکرد ۶ ماهه شهرداری اردبیل در نیمه اول سالجاری ۲۹ درصد بودجه مصوب سال ۱۴۰۰ شهرداری اردبیل تحقق یافته که این رقم به هیچ وجه قابل قبول نیست.

وی خاطرنشان کرد: از این میزان درآمد شهرداری ۱۱۸ میلیارد تومان صرف هزینه های جاری و پرداخت حقوق پرسنل شده و ۱۳۰ میلیارد تومان نیز به اجرا و تکمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی اختصاص یافته است.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل گفت: ایرادی که به عملکرد شهرداری در نیمه اول سال گرفته شده مربوط به عدم تعادل در هزینه کردهای جاری و عمرانی بوده که میانگین ۴۵ به ۵۵ درصد را نشان می دهد.

سیدهاشمی بیان کرد: این گزارش عملکرد شهرداری از طریق رسانه ها می تواند در اختیار افکار عمومی قرار گیرد که قطعا شورای ششم و شهردار اردبیل که در نیمه دوم سال مسئولیت را برعهده گرفته تلاش خواهند کرد تا در نیم سال دوم وضعیت به مراتب بهتر و شایسته تر شود.

وی افزود: برخی سازمان ها و شهرداری مناطق در عملکرد ۶ ماهه خود کارنامه قابل قبول و درخشانی نداشتند که انتظار می رود شهرداری با تذکر به این معاونت ها و شهرداری های مناطق آنها را به کار بیشتر و تلاش موفق تر ترغیب و تشویق و معاونت های موفق را تجلیل کند.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل در مورد لایحه شهرداری اردبیل درباره ساماندهی پسماندها و نخاله های ساختمانی تصریح کرد: براساس قانون مدیریت پسماند معاونت خدمات شهرداری اردبیل موظف است تا آژانس جمع آوری و انتقال نخاله ها را راه اندازی کند.

وی اضافه کرد: در این لایحه باید به شکل شفاف خدمات شهرداری مشخص شده و مردم تکلیف خود را در مورد نخاله های ساختمانی و نحوه انتقال آن به خارج از شهر بدانند.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل ضرورت حفظ حق و حقوق دارندگان حجره های میدان میوه و تره بار و فعالیت مجدد حجره های دارای مشکل را با تدبیر شهردار اردبیل یادآور شد و بیان کرد: دو حجره در این میدان دارای مشکل بارانداز است که شهرداری موظف شد با تدبیری مناسب مشکل به وجود آمده را برطرف کند.

سیدهاشمی ادامه داد: برخی از همکاران شهرداری در فرآیند انجام وظایف خود با مشکلاتی روبرو هستند که شهرداری باید پاسخگوی این بی تدبیری ها باشد ولی بهتر است با اصلاح فرآیند قراردادها و تقویت بخش حقوقی شهرداری مشکلات و نارسائی ها رفع شود.

وی به طرح پیشنهادی اعضای شورای شهر در تجلیل و تکریم از شخصیت قهرمانی و افتخارآفرینی فرزند برومند سبلان علی دایی اشاره و اظهار کرد: میدان ورزش اردبیل قرار شد با همکاری شهرداری به میدان علی دایی نامگذاری شده و تندیس این اسطوره فوتبال جهان در این محل نصب شود.