خریداری سی واگن برای قطارشهری مشهد
خریداری سی واگن برای قطارشهری مشهد
مدیرعامل شرکت قطار شهری شهرداری مشهد از تحویل‌۳۰ واگن که قرار است در خط سه قطارشهری مورد استفاده قرار بگیرند، خبر داد.

به گزارش آرمانشهر ، کیانوش کیامرز اظهار کرد: سال ۹۲ قراردادی با شرکت چینی و با مشارکت واگن‌سازی تهران منعقد شد که براساس آن باید ۱۰۰ واگن که شامل ۲۰ رام قطار برای خط دو قطار شهری است در اختیار ما قرار دهند. از سال ۹۴ به مرور زمان این واگن‌ها وارد ایران و به سیستم بهره‌برداری خط دو اضافه شد.

وی افزود: در حال حاضر ۷۰ واگن در خط دو فعال است و ظرفیت خط دو تا ۱۰سال آینده از نظر واگن تکمیل است. این خط می‌تواند با سر فاصله پنج دقیقه‌ای رسیدن قطار به ایستگاه‌ها، مسافران را جابه جا کند.

کیامرز بیان کرد: اکنون  ۳۰ واگن که شامل ۶ رام قطار است، تحویل داده شد که قصد داریم این تعداد از واگن‌ها را در خط سه قطار شهری  استفاده کنیم.  

مدیرعامل شرکت قطار شهری شهرداری مشهد گفت: برای اینکه بتوانیم حدود ۶ کیلومتر ازخط سه قطار شهری را به بهره‌برداری برسانیم با راهکارها و تمهیدات پیش‌بینی شده جهت استفاده از ۳۰ واگن در خط سه، به ۵۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

کیامرز اضافه کرد: در صورت کمک دولت به تامین منابع مالی فاز اول خط ۳ حد فاصل میدان شهدا تا پایانه امام رضا(ع) به طول حدود ۶ کیلومتر در کوتاه‌ترین زمان قابلیت اجرا و بهره‌برداری را خواهد داشت.

  • منبع خبر : ایسنا