حمایت دادستان برای برخورد با سدمعبر کنندگان در شهرکرد؛ حقوق شهروندی باید رعایت شود
حمایت دادستان برای برخورد با سدمعبر کنندگان در شهرکرد؛ حقوق شهروندی باید رعایت شود
سرپرست شهرداری شهرکرد گفت: در راستای ساماندهی دستفروشان، وانت بارهای سیار و جلوگیری از سدمعبر کسبه در سطح شهر دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان حمایت لازم را به عمل خواهد آورد و طبق قانون با متخلفان برخورد می‌شود.

عبدالصادق نجفی در جلسه ساماندهی دستفروشان و رفع مشکلات سدمعبر در سطح شهر گفت: متاسفانه برخی از کسبه حقوق شهروندی را رعایت نکرده و تمام اجناس خود را در پیاده رو قرار داده اند. وی اظهارداشت: باید با مغازه‌ دارانی که نسبت به رعایت حقوق شهروندی به ویژه حقوق معلولین و نابینایان بی‌تفاوت هستند، برخورد قانونی شود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه دادستان مرکز استان در موارد لازم با شهرداری شهرکرد همکاری می‌کند، افزود: وانت بارهای سیار فروش میوه و… توسط شهرداری شناسایی و پس از دستورات قضایی برخورد لازم صورت می‌پذیرد و در موضوع سدمعبر، ضمن تکریم افراد با قاطعیت و اقتدار و در چارچوب قانون عمل خواهیم کرد.

سرپرست شهرداری شهرکرد بیان کرد: برخورد با هرگونه سدمعبر و تابلوهایی که ایجاد مزاحمت از سوی اصناف باشد ابتدا به صورت اخطار انجام می‌شود و در صورت عدم توجه به این تذکر، ماموران شهرداری نسبت به جمع‌آوری اجناس این افراد اقدام می‌کنند و در مراحل بعدی مغازه پلمپ می‌شود.

نجفی خاطرنشان کرد: بازارچه‌های محلی میوه و تره‌بار باید به اندازه‌ای توسعه پیدا کنند که همه دستفروشان و وانت بارهای سیار در بازارچه‌ها مستقر شوند.

وی از مغازه‌دارها و کسبه خواست نسبت به رعایت حقوق شهروندی همکاری داشته و نسبت به ایمن‌سازی پیاده‌روها برای عابرین اقدام کنند تا با تعامل بتوانیم محیطی آرام برای شهروندان مهیا سازیم.

  • نویسنده : آرمانشهر چهارمحال و بختیاری