جلسه اضطراری پلیس برای ترافیک کلانشهر تهران/ اجرای تصمیمات جدید
جلسه اضطراری پلیس برای ترافیک کلانشهر تهران/ اجرای تصمیمات جدید
جلسه اضطراری تسهیل تردد و مدیریت ترافیک در پایتخت به ریاست فرمانده انتظامی تهران بزرگ برگزار شد.

به گزارش آرمانشهر ، در پی فرمایشات مقام معظم رهبری بر حل مشکل ترافیک به صورت علمی که در دیدار روز چهارشنبه با نخبگان مطرح شد، جلسه اضطراری تسهیل تردد و مدیریت ترافیک روز جمعه- ۲۸ آبان- به ریاست فرمانده انتظامی تهران بزرگ در مقر پلیس راهور برگزار شد.

سردار رحیمی در این جلسه که علاوه بر رییس پلیس راهور تهران بزرگ، روسا و فرماندهان دیگر یگان‌ها نیز حضور داشتند، بر استفاده از همه ظرفیت ترافیکی و عملیاتی پلیس پایتخت برای تسهیل ترافیک تهران تاکید کرد و گفت:‌ استفاده و بهره گیری از ظرفیت سایر سازمان ها به خصوص شهرداری تهران برای کاهش ترافیک تهران در دستورکار است و در حال حاضر ۴۰۰ نفر برای کمک به مدیریت ترافیک پایتخت به مجموعه راهور تزریق شده است.

از امروز شنبه طرح‌های ویژه ای در حوزه روان سازی و مدیریت ترافیک  از ساعت ۱۵ تا ۲۱ در همه نقاط شهر تهران اجرا می‌شود.

رییس پلیس پایتخت با اشاره به اینکه در این زمینه از ظرفیت مرکز هوشمند کنترل ترافیک راهور و همچنین مرکز فرماندهی و کنترل پلیس پایتخت بیش از پیش استفاده خواهد شد، گفت: از امروز شنبه طرح‌های ویژه ای در حوزه روان سازی و مدیریت ترافیک با استفاده از ظرفیت سایر پلیس های تخصصی از جمله پلیس پیشگیری و یگان امداد پلیس پایتخت  از ساعت ۱۵ تا ۲۱ در همه نقاط شهر تهران به مرحله اجرا در خواهد آمد.

وی با تاکید بر  اینکه موضوع مدیریت ترافیک و مقابله با سرقت به صورت ویژه در دستور کار پلیس پایتخت قرار دارد، افزود:  در کنار اقدامات صورت گرفته در حوزه روان سازی ترافیک، علل و عوامل افزایش ترافیک پایتخت و راه‌های برون رفت از آن در دستورکار دفتر تحقیقات کاربردی پلیس پایتخت قرار گرفته است.

رحیمی خاطر نشان کرد :  موضوع ترافیک نیازمند همراهی و هم افزایی سایر سازمان‌هاست که در این زمینه وظایف سازمانهای مختلف مشخص و به آنها اعلام شده است که انتظار داریم همه مسئولان و متولیان امر پای کار بیایند تا شاهد کاهش و حذف دغدغه مردم در این حوزه باشیم. پلیس با همه توان تلاش می‌کند وظیفه خود را به نحو مطلوب انجام  دهد ولی شکی نیست که مساله ترافیک نیازمند همراهی و هم افزایی جمعی است.

جلسه اضطراری پلیس برای ترافیک تهران/ اجرای تصمیمات جدید

فرمانده انتظامی تهران بزرگ همچنین در حاشیه این نشست جزئیاتی بیشتر از اجرای طرح ویژه را تشریح کرد و گفت:‌ با توجه به وضعیت ترافیک تهران وبه خصوص ترافیک عصرگاهی ما به عنوان پلیس تلاش می‌کنیم تا به سهم خودمان و جدای از ترک فعلی که خیلی از دستگاه‌ها داشتند، وظایفمان را به درستی انجام دهیم.
وی با بیان اینکه  طرح‌های پلیس به عنوان مجموعه‌ای که مدیریت صحنه ترافیک را دارد اجرا خواهد شد، درباره اینکه این طرح‌ها شامل چه اقداماتی است، گفت: ‌اجرای طرح هایی مانند برخورد با توقف حاشیه‌ای غیرمجاز و پارک دوبل،  تسریع در رسیدگی به تصادفات و بازگشایی انسدادهای احتمالی و رفع گره‌های ترافیکی از جمله این اقدامات است.
رحیمی درباره اینکه با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر انجام اقدامات علمی برای حل مساله ترافیک چه اقداماتی انجام شده است، اظهارکرد:‌ این‌ موارد که گفته شد یکسری اقدامات مقطعی است و در کنار آن کار علمی از سوی دفتر تحقیقات کاربردی و پژوهشگاه  ما برای راه‌های علمی برون رفت از وضعیت فعلی انجام شده و در حال انجام است.
رییس پلیس پایتخت ادامه داد:‌ همچنین مواردی از کارهایی را که دستگاه‌های مختلف باید بر حسب قانون انجام دهند تدوین کرده و پس از پایان جلسه اضطراری  برایشان  فرستادیم.
وی ابراز امیدواری که هرچه زودتر جلسه شورای ترافیک شهر تهران با حضور شهردار نیز برگزار و در آن نیز اقدامات و تصمیمات لازم در مورد ترافیک تهران اجرا شود.

  • منبع خبر : ایسنا