جلب مشارکت در پروژه های شهری مقدمه تحقق درآمد پایدار شهرداری ها است
جلب مشارکت در پروژه های شهری مقدمه تحقق درآمد پایدار شهرداری ها است
رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد زمینه های قانونی برای درآمدهای پایدار کلانشهرها و استفاده از ظرفیت شهرداری جهت تحقق آن و جلب مشارکت در تامین مالی پروژه های شهری را از جمله موارد مهم در راستای ایجاد درآمدهای پایدار است.

به گزارش آرمانشهر ، نشست فراکسیون شوراها، مدیریت شهری و روستایی مجلس یازدهم با حضور اعضای فراکسیون و شهردار تهران عصر روز گذشته سه شنبه برگزار شد.

محسن پیرهادی رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس در ابتدای جلسه با اشاره به طرح جامع مدیریت شهری از آمادگی فراکسیون مدیریت شهری در جهت تصویب طرح مذکور با همراهی دولت خبر داد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی خواستار همکاری و تعامل بیشتر شهرداری تهران با ارائه مستندات و مطالعات صورت گرفته در خصوص طرح جامع مدیریت شهری گردید و حضور فعال شهرداری تهران در فرآیندهای تدوین قوانین، انتقال تجربه در روشهای اجرایی قوانین موجود را خواستار شد.

حضور شهردار تهران در جلسه فراکسیون مدیریت شهری و فراکسیون محیط زیست

نماینده مردم تهران ایجاد زمینه های قانونی برای درآمدهای پایدار کلانشهرها و استفاده از ظرفیت  شهرداری جهت تحقق درآمدهای پایدار، تقویت سازمان سرمایه گذاری و مشارکت در تامین مالی پروژه های شهری را از جمله موارد مهم در راستای ایجاد درآمدهای پایدار اعلام و از آمادگی فراکسیون جهت همکاری متقابل با مدیریت شهری کلانشهر تهران خبر داد.

محسن پیرهادی در ادامه به انتصابات شهرداری تهران اشاره کرد و خواستار استفاده بیشتر از نیروهای متخصص بدنه شهرداری تهران شد.

پیرهادی همچنین در راستای کمک به شهرداری تهران آمادگی فراکسیون مدیریت شهری جهت استمرار جلسات همفکری با شهردار تهران را اعلام نمود.

در ادامه اعضای فراکسیون مدیریت شهری نظرات خود با موضوع؛ درآمد پایدار، طرح جامع مدیریت شهری، اصلاح ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ها، شهر هوشمند، مالیات بر ارزش افزوده، حمایت از شورایاران و کمک به توسعه فرهنگی را مطرح نمودند.

در بخش پایانی جلسه، زاکانی شهردار تهران ضمن تشکر از فراکسیون مدیریت شهری؛  تصمیم‌سازی، نظارت، تصمیم‌گیری و عمل در مقیاس محله و شهر را با مشارکت  شهروندان از برنامه های مدیریت جدید شهر تهران عنوان نمود و از تشکیل شورای اندیشه ورز در بدنه شهرداری تهران خبر داد؛ زاکانی استفاده از ظرفیت نخبگان شهر تهران در جهت برنامه های شهرداری و بهره گیری از ظرفیت محلات با ارائه الگوی عملی در مدیریت شهری را نیز راهکاری برای مشارکت شهروندان بیان کرد.

وی افزود: ایجاد تعلق فکری و تحول روح شهر در کنار تحول کالبدی شهر در اولویت مدیریت جدید است، همچنین مسأله فرهنگی و مسئولیت های اجتماعی نیز در اولویت های ما قرار دارد و اخیراً ستادی در شهرداری شکل گرفته است که متمرکز بر موضوعات و معضلات اجتماعی است.

شهردار تهران در خصوص وضعیت درآمد های شهرداری نیز گفت: حدود ۶۷ درصد درآمد شهرداری از حوزه ساخت و ساز های به دست می آید و ما در ادامه با فعال کردن کمیته تامین مالی برای ادامه در آمد ها نیز برنامه ریزی کردیم.

  • منبع خبر : خانه ملت