جبران کمبود فضای سبز ظرف ۲ سال آینده
جبران کمبود فضای سبز ظرف ۲ سال آینده
شهردار فیروزکوه با اشاره به اینکه سرانه فعلی فضای سبز در شهر فیروزکوه ۱۵ متر مربع است از جبران کمبود سرانه فضای سبز این ظهر ظرف ۲ سال اینده خبر داد.

به گزارش آرمانشهر ، علیرضا صادقی  در تشریح تامین سرانه های خدماتی به ویژه سرانه فضای سبز در شهر فیروزکوه گفت: سرانه فعلی فضای سبز در شهر فیروزکوه حدود ۱۵ متر مربع است اما در طرح تفصیلی شهر فیروزکوه چهار نقطه دیگر به فضای سبز شهر اضافه شده است که با تحقق این مهم و اضافه شدن این نقاط، به حد استاندارد سرانه فضای سبز خواهیم رسید.

وی افزود: در حال تهیه نقشه ای در حوزه فضای سبز هستیم تا ضمن مشخص شدن فضاهای سبز ایجاد شده در شهر مشخص شود در کدام نقاط فضای سبز با کاربری سبز در طرح جدید تفصیلی داریم تا بتوانیم آن را برای بهره گیری در این حوزه آماده کنیم. قطعا محدوده هایی که جزو املاک دولتی هستند از اهمیت بسزایی برخوردار است چرا که املاک شخصی باید تملک شوند و این موضوع نیازمند منابع مالی است و در شرایط فعلی برای شهرداری سخت است.

وی ادامه داد: با مشخص شدن املاک دولتی که در طرح جدید تفصیلی شهر به عنوان فضای سبز مشخص شده سریعا نسبت به در اختیار گرفتن این زمین ها اقدام می کنیم تا در پروسه ای دو ساله برای فضای سبز آماده و به سرانه فضای سبز شهر اضافه شوند؛ به این ترتیب مشکل کمبود فضای سبز شهر فیروزکوه حل خواهد شد.

شهردار فیروزکوه در پاسخ به سوالی درباره سایر سرانه های خدماتی این شهر گفت: سرانه های خدماتی دیگر مثل سرانه ورزشی و آموزشی توسط دستگاه های ذیربط پیگیری می شود و آنها نیز باید بر اساس طرح تفصیلی جدید که حدود یک سال است ابلاغ شده نسبت به تملک هرچه سریع تر املاک مشخص شده در طرح مرتبط با کاربری خودشان اقدام کنند تا نسبت به تامین سرانه های خدماتی و رفع کمبودها اقدام شود.