ثبت نام بیش از ۴۰۰ هزار متقاضی مسکن ملی در فارس
ثبت نام بیش از ۴۰۰ هزار متقاضی مسکن ملی در فارس
مدیر کل راه و شهرسازی استان فارس با بیان اینکه تاکنون حدود ۴۱۶ هزار متقاضی برای طرح نهضت ملی مسکن در فارس ثبت‌نام کرده‌اند از تایید ۶۲ هزار تقاضا خبر داد.

به گزارش آرمانشهر زمان اعلام آغاز طرح نهضت ملی مسکن، ۴۱۵ هزار و ۸۵۸ متقاضی در استان فارس برای این طرح نام نویسی کرده‌اند.

طالبان خاطرنشان کرد: تاکنون ۶۲ هزار نفر از متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در فارس تائید شده‌اند و بررسی وضعیت ۱۷۵ هزار نفر ادامه دارد و تقاضای ۱۷۵ هزار متقاضی نیز به دلیل نداشتن شرایط قانونی رد شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس گفت: متقاضیان نهضت ملی مسکن که پیامک دریافت کرده یا می‌کنند اگر به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه نکنند، درخواستشان رد شده و از این طرح حذف می شوند.

طالبان همچنین خاطرنشان کرد: از کل متقاضیان واجد شرایط ۴۲ هزار نفر مربوط به شهرهای شیراز و صدرا هستند و مابقی در سایر شهرستان‌های استان فارس ثبت نام کرده‌اند.

این مقام مسئول علت رد تقاضاهای ۱۷۵ هزار نفر را نداشتن شرایط لازم که همان شرایط فرم “ج” و داشتن سابقه مالکیت، یا سابقه سکونت مد نظر قانون اعلام کرد.

طالبان گفت: در حوزه تحت مدیریت اداره کل راه و شهرسازی استان فارس، در ۸۴ شهر تاکنون ثبت نام انجام شده و اداره کل راه و شهرسازی با همراهی سایر دستگاه‌های ذیربط مکلف به تامین زمین و اجرای طرح خواهد بود.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس همچنین یادآور شد که تاکنون ۲۴۰۰ هکتار زمین در شهرستان‌های مختلف برای اجرای این طرح ملی تامین شده و تلاش برای پیش بینی زمین مورد نیاز در دیگر نقاط با جدیت ادامه دارد.

  • نویسنده : منصوره خسروبیگ
  • منبع خبر : آرمانشهر فارس