تمرکززدایی در ارائه خدمات شهری از اولویت‌های شهر بجنورد است
تمرکززدایی در ارائه خدمات شهری از اولویت‌های شهر بجنورد است
رئیس شورای شهر بجنورد گفت: تمرکززدایی در ارائه خدمات شهری از اولویت‌های شورای شهر منتخب مردم است.

به گزارش آرمانشهر ، جمشید عین بیگی با اشاره به اینکه مشکلات موجود در شمال شهر بجنورد نشان دهنده اهمیت توجه به توزیع عادلانه خدمات شهری در نقاط مختلف شهر دارد، اظهار کرد: همانگونه که دغدغه فرهنگی داریم باید در نظر داشته باشیم که فرهنگ جدا از اجتماع نیست و اگر به دنبال نتیجه مطلوب از اقدامات فرهنگی هستیم باید بستر اجتماعی مناسبی را فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه وجود کارتن خواب‌های داخل شهر موجب تغییر چهره شهر شده است، افزود: پروژه مقبره شهدا در قسمت شمالی شهر که محل حضور کارتن خواب‌ها شده بود و نشان از تبدیل منطقه به یک معضل اجتماعی داشت، مدیریت شد و کارتن خواب‌ها به گرم‌خانه‌های سطح شهر منتقل شدند و تغییرات ظاهری در منطقه ایجاد شده است.

رئیس شورای شهر بجنورد با تأکید بر اینکه دستگاه‌های مربوطه برای رفع معضلات اجتماعی باید پای کار باشند، اضافه کرد: حرکت در مسیر آرمان‌های انقلاب اسلامی و توجه به ارائه خدمات شهری که در شأن مردم شهر باشد، از مهم‌ترین برنامه‌های شورای شهر بجنورد است.

وی با تأکید بر نقش رسانه‌ها در پیگیری مطالبات مردمی، اظهار کرد: شهردار فعلی منتخب شورای شهر است و تمام اعضای شورا حامی شهردار منتخب هستند که به طور قطع نتیجه این همراهی به نفع مردم و شهر است.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر بجنورد در رابطه با اهمیت تمرکززدایی در ارائه خدمات شهری، تصریح کرد: توجه به حاشیه شهر در کاهش آسیب‌های اجتماعی بسیار مؤثر است و توزیع عادلانه خدمات شهری در حواشی شهر می‌تواند بستر اجتماعی مناسبی برای اقدامات فرهنگی شهری باشد.

عین‌بیگی با بیان اینکه در برنامه‌های مذهبی مختلف آذین بندی و تزئیناتی که در مرکز شهر انجام می‌شود باید در حاشیه شهر نیز وجود داشته باشد، افزود: انتقال برخی از پروژه‌ها که موجب فضاسازی مناسب شهر می‌شود به حاشیه شهر، تأثیر بسزایی در کاهش معضلات اجتماعی دارد و باید در پروژه‌های جدید نیز از حاشیه شهر غافل نشویم.

  • منبع خبر : ایسنا