تصویب افزایش ۲۵ درصدی نرخ ورود به محدوده طرح ترافیک در پایتخت
تصویب افزایش ۲۵ درصدی نرخ ورود به محدوده طرح ترافیک در پایتخت
در چهل و سومین جلسه علنی شورای شهر تهران اعضای این شورا افزایش ۲۵ درصدی نرخ ورود به محدوده طرح ترافیک در پایتخت را به تصویب رساندند.

به گزارش آرمانشهر اعضای شورای اسلامی شهر تهران در چهل و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران، بررسی لایحه شهردار تهران در خصوص تعیین عوارض تردد جهت مدیریت ترافیک، کاهش تقاضای سفر و کنترل آلودگی هوا در سال آینده را در دستور کار خود داشتند که در هیمن راستا مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به اینکه جرایم ورود به طرح ترافیک کم است، گفت: با افزایش نرخ طرح ترافیک فاصله این میزان با جرایم بسیار کمتر می‌شود و این کار منجر به افزایش تخلفات و ورود بدون مجوز به طرح خواهد شد.

وی افزود: باید پیگیری شود تا با تعاملات با پلیس راهور میزان جریمه‌ها افزایش یابد.

پیرهادی با بیان اینکه دولت برنامه‌ای برای خروج خودروهای فرسوده ندارد، گفت: ما در تهران با چند میلیون خودرو فرسوده، موتورسیکلت، کامیون و اتوبوس روبه‌رو هستیم.

سید احمد علوی نیز با اشاره به اینکه محدوده ورود به کاهش آلودگی هوا و طرح ترافیک باید بازنگری شود، گفت: این مسئله باید مورد توجه معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران قرار بگیرد.

ناصر امانی در مخالفت با رقم ارائه شده اظهار کرد:فرمانداری با رقم ۳۰ درصدی مخالفت خواهد کرد و پیشنهاد می کنیم این افزایش به ۲۵ درصد برسد.

به گزارش آرمانشهر، نهایتا کلیات این لایحه با ۱۹ رای موافق به تصویب رسید و با تصویب لایحه تعیین عوارض تردد جهت مدیریت ترافیک، کاهش تقاضای سفر و کنترل آلودگی هوا در جلسه امروز شورای شهر تهران، نرخ ورود به محدوده طرح ترافیک در سال آینده ۲۵ درصد افزایش خواهد یافت.