ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی سبب رونق اقتصاد خانواده‌ها می‌شود
ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی سبب رونق اقتصاد خانواده‌ها می‌شود
شهردار شهرکرد گفت: فنی و حرفه‌ای با ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی می‌تواند به اقتصاد خانوارهای شهری در زمینه مشاغل خانگی کمک کند.

به گزارش آرمانشهر محمدتقی جاپلقی شهردار شهرکرد با فرانک کبیری مدیرکل فنی و حرفه‌ای دیدار و در راستای افزایش تعاملات فی‌مابین بحث و گفت وگو کردند.

محمدتقی جاپلقی در این دیدار آموزش و تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآمد در رشد و توسعه اقتصادی و اجتماعی جامعه را ضروری دانست و اظهارداشت: در این راستا مشارکت در توسعه مراکز مهارت آموزی و زیرساخت‌های فرهنگی آموزشی ازجمله در آموزش فنی و حرفه‌ای به منظور ایجاد اشتغال برای شهروندان به عنوان یکی از موثرترین راهکارهای تربیت نیروی انسانی متخصص برای بهبود کیفیت و ارتقاء شاخص‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و کاهش معضلات زندگی شهری است.

وی افزود: افزایش توانایی‌ها و مهارت‌های مورد نیاز شهروندان، حفظ و توسعه فضای سبز، افزایش رضایت شهروندان با ارتقاء مهارت‌های فنی و شغلی اصناف، ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی و کمک به اقتصاد خانوارهای شهری با توانمندسازی شغلی مهارت جویان به ویژه در زمینه مشاغل خانگی، توسعه صنایع دستی بومی و توانمندسازی شهروندان جهت افزایش اشتغالزایی و درآمدزایی ازجمله مواردی است که شهرداری و فنی و حرفه‌ای می‌تواند در راستای توسعه شهری تعاملاتشان را افزایش دهند.

شهردار شهرکرد بیان کرد: شهرکرد یکی از شهرهای متفاوت کشور است که در حوزه گردشگری، صنایع دستی و…سازمان فنی‌ و حرفه‌ای می‌تواند به عنوان آموزش دهنده یار و یاور مدیریت شهری باشد و در توسعه شهری کمک کند.

جاپلقی ادامه داد: با هم‌افزایی و بهره‌مندی از ظرفیت و پتانسیل‌های آموزش فنی‌وحرفه‌ای و شهرداری می‌توانیم در روند اشتغال جوانان تأثیرگذار باشیم.

فرانک کبیری مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان نیز در ادامه جلسه: ضمن اشاره به تعامل و همکاری‌های سازنده و چشمگیر آموزش فنی و حرفه‌ای استان با شهرداری خاطرنشان کرد: با توجه به تعاملات سازنده با شهرداری و پل ارتباطی به وجود آمده در برنامه‌های مختلف توانستیم خوش بدرخشیم و این مهم به واسطه هم‌افزایی دستگاه‌ها بوده است.

وی گفت: ما می‌توانیم از نخبگان مهارتی، مربیان خبره مجموعه آموزش فنی وحرفه ای، خبرگان و استاد‌کاران صنوف در زمینه مشاغل مختلف به صورت آموزش دوگانه بهره‌مند شویم و شهرداری به عنوان پل ارتباطی به این موضوع کمک کند.

کبیری با بیان اینکه در همه زمینه‌های مهارتی از افراد و طرح‌های آن‌ها استقبال می‌کنیم، افزود: در موضوع مهارت‌آموزی نگاه متفاوت مردم به مهارت است که باید در این زمینه سرمایه‌گذاری شود تا جوانان به مهارت‌آموزی روی آورده و دغدغه اشتغال برای خانواده‌های آنها رفع شود.