تدوین و معرفی هجده پروژه شاخص سرمایه‌گذاری در شیراز
تدوین و معرفی هجده پروژه شاخص سرمایه‌گذاری در شیراز
شهردار شیراز، از ارائه وتدوین ۱۸ پروژه شاخص سرمایه‌گذاری در سومین حرم اهل بیت(ع) در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

سیداحسان اصنافی شامگاه جمعه ۲۶ آذر در سومین جلسه هیئت مدیره سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری شیراز با تأکید بر اهمیت سرمایه‌گذاری در دستیابی به اقتصاد پویا و توسعه پایدار شهری گفت: یکی از راه‌های رشد و توسعه اقتصادی شهرها، به ویژه در مناطق محروم، تعریف و اجرای پروژه‌ها و بسته‌های سرمایه گذاری است.

به گزارش آرمانشهر ، به نقل از شهرداری شیراز، اصنافی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری از موضوعات مهمی است که برنامه ریزان شهری، همواره باید به آن توجه داشته باشند، تصریح کرد: به منظور سرمایه گذاری شناسایی اولویت‌ها، پتانسیل‌ها و فرصت‌های سرمایه گذاری برای تشویق سرمایه گذاران دارای اهمیت زیادی است.

به گفته شهردار شیراز، کمیته‌ای برای بررسی ظرفیت‌ها و چالش‌های  آیین نامه‌ها، شیوه نامه و روند سرمایه‌گذاری در شهر شیراز تشکیل تا با اصلاح اشکالات موجود، به مرور مسیر جذب سرمایه‌گذار و رونق فعالیت‌های سرمایه‌گذاری هموار شود.

اصنافی همچنین وضعیت فعلی برخی پروژه‌های اوراق مشارکت و بسته‌ها و فرصت‌های سرمایه گذاری شهر شیراز را برشمرد و گفت: با تشکیل کارگروهی از حوزه‌های مرتبط شهرداری، اجرا و تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و در دست انجام بر اساس قراردادهای منعقد شده ساماندهی و تسریع خواهد شد.

او در سومین جلسه هیأت مدیره سازمان سرمایه‌گذاری که با حضور اعضای کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر شیراز و جمعی از معاونان و مدیران حوزه‌های مختلف شهرداری تشکیل شد، همچنین روند اجرای قرارداد پارک آبی شیراز را بررسی کرد و خواستار توجه جدی‌تر به ساماندهی پروژه‌های بوستان دراک به عنوان یکی از جاذبه‌های شهری شیراز و بستری گردشگری درون شهری و نشاط و سلامت اجتماعی شهروندان شد.

شهردار شیراز همچنین با اشاره به درخواست‌ شهروندان، تأکید کرد: پارکینگ‌ عمومی این بوستان برای تمام شهروندان فعال و امکانات حمل و نقل عمومی برای دسترسی آنها به نقاط مختلف این بوستان بزرگ کوهستانی فراهم باشد.