تحولی عظیم با ایجاد شهرک صنعتی در داریون / اختصاص بودجه برای تکمیل پروژه های نیمه تمام
تحولی عظیم با ایجاد شهرک صنعتی در داریون / اختصاص بودجه برای تکمیل پروژه های نیمه تمام
عضو شورای شهر داریون با بیان به محقق شدن شهرک صنعتی در داریون ،گفت : با توجه به سفر استاندار فارس به این شهر و مصوبات سفر با تحقق این طرح تحولی عظیم در این منطقه ایجاد خواهد شد .

به گزارش آرمانشهر نرگس افتخار با بیان به اینکه در سال ۹۱ یک قطعه زمین توسط خیرین منطقه جهت اجرای طرح سالن ورزشی ویژه بانوان اهدا شد ، گفت : در همان سال کلنگ زنی شد اما متاسفانه بدلیل نبودن بودجه این طرح تا کنون به حالت مسکوت مانده است.

عضو شورای شهر داریون در ادامه با درخواست از مسئولین شهرستان، استان برای تامین و اختصاص بودجه به این طرح خواستار اجرایی شدن هر چه سریعتر این پروژه مهم و قدیمی شد.

او در گفت و گو با خبرنگار آرمانشهر با اشاره به زمین فوتبال داریون تصریح کرد: از زمان شروع دوره جدید شورای شهر تاکنون پیگیری های لازم را جهت ایجاد چمن مصنوعی انجام دادم و بودجه ای از طرف نمایندگان مجلس و فرمانداری اختصاص داده شده است.

افتخار با اشاره به سفر استاندار به این داریون گفت : قول مساعد از طرف استاندار برای افتتاح این طرح که در هفته دولت داده شده است وامیدواریم که اینکار بعد از سال ها وقفه به مرحله اجرای نهایی برسد و باعث خوشحالی ورزشکاران و پیشکسوتان منطقه شود.

او با توجه به تصویب بودجه شهرداری اظهار کرد : در مورد بودجه شهرداری با توجه به قانون شهرداری ها توازن بین بخش عمرانی و جاری با رویکرد جهش عمرانی رعایت شده و در این زمینه تلاش میکنیم که در سال جاری این امر محقق شود.

عضو شورای داریون اذعان کرد: اولویت شهرداری و شورا برای پیگیری مطالبات به صورت کوتاه مدت و بلند مدت برنامه ریزی شده است ، تا نتایج مطلوبی برای توسعه عمران و آبادانی داشته باشد.

او با بیان به اینکه در برنامه کوتاه مدت با توجه به بودجه شهرداری برای زیبا سازی شهری و نیز مبلمان شهری برنامه ریزی های خوبی کردیم ، اضافه کرد : در برنامه بلند مدت با پیگیری اعضاء شورای شهر برای محقق شدن شهرک صنعتی در این شهر تلاش می کنیم .

افتخار با اشاره به اینکه تحقق شهرک صنعتی یک تحول عظیمی در منطقه ایجاد خواهد کرد ، عنوان کرد : با محقق شدن مصوبات سفر استاندار و با پیگیری‌هایی اعضای شورا امیدواریم این طرح در سال جاری محقق شود.

عضو شورای شهر داریون بیان کرد : برای بهبود بخشی از فعالیت های شهرداری هم با سفر به تهران و سازمان دهیاریها و همیاریهای کشور و کمک گرفتن از نمایندگان شیراز برای جذب بودجه و گرفتن ماشین آلات پیگیری های زیادی انجام شده است.

او اشاره کرد: داریون نزدیک به ۲۴سال هست که شهر شده ولی متاسفانه بدلیل نزدیکی به کلان شهر شیراز در حق مردم داریون کم کاری زیاد شده به طوری که حتی از کوچکترین امکانات هم محروم مانده است.

افتخار افزود: مردم بخاطر انجام کارهای روزمره خود مجبور می شوند به شیراز بروند که این بدلیل عدم دوبانده نبودن جاده و شلوغی آن باعث افزایش تصادفات و تلفات جانی زیادی شده است .

عضو شورای شهر داریون گفت: سالهاست که مردم دغدغه ارتقا داریون به بخش را دارند اما متاسفانه بدلیل کم بودن جمعیت ازاین مورد هم محروم مانده ولی نمایندگان ما قول دادند که این مشکل با پیگیری های جدی آنها به امید خدا حل خواهد شد .

او اظهار داشت: مشکل دیگر مردم منطقه سند دار شدن املاک مسکونی آنها است که متاسفانه علی رغم پیگیری های متعدد از طرف شوراهای دوره قبل واین دوره متاسفانه اداره اوقاف قبول نمی‌کنند.

افتخار اذعان کرد: مسئله دیگری که مردم از آن شاکی هستند تبدیل بیمارستان به درمانگاه است در صورتی که کلنگ آن به نام بیمارستان زده شد ولی متاسفانه بعداز اتمام ساخت به جای بیمارستان به درمانگاه تبدیل شده که این امر موجبات مشکلات عدیده و نارضایی مردم داریون رو ایجاد کرده است.

او گفت: عدم وجود امکانات ورزشی جوانان و سالنهای ورزشی بانوان که واقعا موجب سردرگمی جوانان شده مشکلات خاصی است که باید مسئولین شهرستان و استان به صورت جدی آنها را پیگیری و رفع کنند.

افتخار اشاره کرد: شهرداری داریون با قدمت ۲۴ساله باید از لحاظ رتبه بندی در رتبه خیلی خوبی باشد که متاسفانه اینطور نیست و همچنین نداشتن درآمد پایدار باعث مشکل شده است که امید داریم در این دوره با تلاش همکاران و پیگیری ها و گرفتن تسهیلات بتوانیم درآمدی پایدار برای شهرداری ایجاد کنیم .

  • نویسنده : منصوره خسروبیگ
  • منبع خبر : آرمانشهر فارس