تحقق الگوی شهر پیاده‌مداردر شهر سبز مالزی
تحقق الگوی شهر پیاده‌مداردر شهر سبز مالزی

‍ آرمان شهر / واحد بین الملل :تحقق الگوی پیاده‌مداردر شهر سبز مالزی شهر پیشنهادی برای ۷۰۰هزار نفر در زمینی احیاشده بین مالزی و سنگاپور قرار دارد و شامل برج‌های اداری، مناطق مسکونی، پارک‌ها، هتل‌ها، مراکز خرید و مدرسه بین‌المللی می‌شود. این شهر اطراف فضای عمومی مرکزی یعنی دره جنگل بارانی سازمان‌یافته که توسط یک […]

آرمان شهر / واحد بین الملل :تحقق الگوی پیاده‌مداردر شهر سبز مالزی شهر پیشنهادی برای ۷۰۰هزار نفر در زمینی احیاشده بین مالزی و سنگاپور قرار دارد و شامل برج‌های اداری، مناطق مسکونی، پارک‌ها، هتل‌ها، مراکز خرید و مدرسه بین‌المللی می‌شود. این شهر اطراف فضای عمومی مرکزی یعنی دره جنگل بارانی سازمان‌یافته که توسط یک آبشار احاطه شده و به‌عنوان یادآور بصری شهر همانند اکوسیستم سه‌بعدی عمل می‌کند.  دره همانند انگشتان دست در پنج جهت امتداد دارد تا پنج عنصر – چوب، آتش، خاک، فولاد و آب و همچنین ۵ ستون پایداری را نشان دهد.

گروهی از ساختمان‌ها به سمت پارک سبز ساخته شده و به‌شدت با بام‌های سبز زیباسازی شده است. قرار است برجی سمبلیک آپارتمان‌ها، هتل‌ها، فضاهای تجاری و فروشگاهی را در خود جای دهد. به منظور توسعه پیاده‌مدار، این طراحی با هدایت ترافیک وسایل نقلیه به زیرزمین انواع جریانات را جدا کرده و قطارها را روی تراز فوقانی پیاده‌روها قرار می‌دهد. همانند جنگل بارانی، این شهر به‌عنوان یک سیستم حلقه تقریباً‌ بسته با فرآیندهای بازیافت پنهان در زیرزمین و جریان خروجی حداقل طراحی می‌شود. مصالح محلی در ساخت‌وساز استفاده شده و انرژی از منابع تجدید پذیر تولید می‌گردد.