تاسیس ۹ شهرداری جدید در کشور
تاسیس ۹ شهرداری جدید در کشور
وزیر کشور در ابلاغیه هایی به استانداران چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، فارس، کردستان و گلستان با تاسیس ۹ شهرداری در این استانها موافقت کرد.

به گزارش آرمانشهر ، به نقل از روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، احمد وحیدی در ابلاغیه هایی با تاسیس شهرداری در شهرهای فیل‌آباد در استان چهارمحال و بختیاری، جنت‌آباد، مزرج و سیدآباد در استان خراسان رضوی موافقت کرد.
 
وزیر کشور همچنین در ابلاغیه هایی با تاسیس شهرداری در شهرهای چانف در استان سیستان و بلوچستان، پاسخن و فتح‌آباد در استان فارس، مالوجه در استان کردستان و کرند در استان گلستان موافقت کرد.
 
در ابلاغیه های وزیر کشور خطاب به استانداران ذکر شده آمده است: در اجرای تبصره ذیل ماده (۶) آیین‌نامه اجرایی قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری جمهوری اسلامی ایران و تبصره (۱) ماده (۱) قانون شهرداری، تاسیس شهرداری در آن شهرها بلامانع است.
 
ابلاغیه های وزیر کشور، تاسیس شهرداری در شهرهای یاد شده را همچنین منوط به تحقق تعهدات موضوع ماده (۹) دستورالعمل «نحوه تبدیل شورای اسلامی روستا به شهر و تاسیس شهرداری»، برشمرده است و از استانداریها خواسته شده شروع به کار شهرداری ها را بر اساس قوانین و مقررات مربوطه به وزارت کشور اعلام دارند.