تأکید بر اقدامات عملی شهرداری برای ساماندهی آسیب های اجتماعی تهران
تأکید بر اقدامات عملی شهرداری برای ساماندهی آسیب های اجتماعی تهران
عضو شورای اسلامی شهر تهران از شهردار تهران خواست در زمینه ساماندهی آسیب های اجتماعی در تهران سریعتر اقدامات عملی را آغاز و گزارش آن را به شورای شهر ارائه کند.

به گزارش آرمانشهر ، علیرضا نادعلی در جلسه امروز شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود با اشاره به موضوع آسیب‌های اجتماعی درپایتخت، گفت: همان طور که قبل از آغاز به کار شورای ششم، یکی از مهم ترین اولویت‌های شهر تهران را رفع آسیب‌های اجتماعی تشخیص دادیم و در تصمیم گیری‌های خود این مؤلفه را ارجح دانستیم و همچنین وفق ماده ۶۹ برنامه پنجساله توسعه شهر تهران ، هم اکنون نیز خود باید نسبت به این موضوع حساس باشیم، مسئله را از نزدیک بررسی کنیم، جوانب امر را بسنجیم و با عزمی راسخ برای بهبود وضعیت زندگی در تهران گام برداریم.

وی با اشاره به بازدید اخیرش از گرمخانه بانوان و مرکز رسیدگی به آسیب های اجتماعی واقع در میدان شوش گفت: به این باور رسیدم که یکی از راه‌های مغفول مانده برای حل مسائل اجتماعی، اعتیاد و فساد، استفاده از ظرفیت‌های مردمی و نهادهای متخصص بخش خصوصی و فعالان جهادی است.

نادعلی با انتقاد از عملکرد دوره قبلی شهرداری با بیان اینکه شهرداری در دوره گذشته از این راهکار بهره نبرده و در اکثر موارد با نگاهی سطحی و تک بعدی نسبت به حل این مسائل اقدام کرده که طبیعتاً نتیجه‌ای جز کوچ معتادان و متجاهران و توزیع آن‌ها در محله‌ها، اتوبان‌ها و خرابه‌ها نداشته است. خاطرنشان کرد: یکی از محله‌هایی که با اینگونه اقدامات غیرکارشناسی، تبدیل به پاتوق همیشگی معتادان شده، خلازیل است، افراد بسیاری که از خدمات شهری و حق شهروندی بی‌بهره مانده‌اند و در منطقه‌ خلازیل به طور زیرزمینی زندگی نامتعارفی دارند. 

وی ادامه داد: نبود حداقل‌های زندگی نظیر سرپناه استاندارد، آب آشامیدنی، سرویس بهداشتی و گسترش زباله‌های متعفن باعث شده است تا این گوشه فراموش شده‌ تهران، وضعیت اسفناکی داشته باشد. چیزی که در این میان متأثر کننده از حضور قابل توجه زنان و کودکانی است که یا خود مبتلا به اعتیاد هستند یا به ناچار در این محیط نامناسب، به سر می‌برند.

رئیس کمیته فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه این معضل مسئله‌ای چندبعدی است و حضور تمام نهادهای مسئول برای رفع مشکلات امنیتی، انتظامی و بهداشتی این منطقه، در قرارگاه اجتماعی شهرداری تهران الزامی به نظر می‌رسد، گفت: پای کار آمدن همه دستگاه ها علاوه بر نمود اراده‌ حاکمیت بر رفع خطرات احتمالی، از ظرفیت مجموعه‌های مردمی و بخش خصوصی در حل این مسئله استفاده شود.

نادعلی با اشاره به بازدید شهردار تهران از محله شوش و باغ آذری، خاطرنشان کرد: چنانچه می دانیم شهردار تهران در روزهای گذشته از محله شوش و باغ آذری بازدید کرده و خود شاهد این وضعیت بوده اند و از وی می‌خواهیم هر چه سریعتر اقدامات عملی خود را در این زمینه آغاز کرده و نتایج کار را به شورای اسلامی شهر تهران ارسال کنند.

  • منبع خبر : ایسنا