بیش از ۴۰ هزار واحد مسکن در چهارمحال و بختیاری احداث می‌شود
بیش از ۴۰ هزار واحد مسکن در چهارمحال و بختیاری احداث می‌شود
مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال وبختیاری گفت: سهمیه استان در طرح نهضت مسکن ملی 40 هزار و 930 واحد اعلام شده است.

حسینعلی مقصودی در گفت وگو با خبرنگار آرمانشهر در شهرکرد، با اشاره به برنامه دولت جهت ساخت مسکن اظهارداشت: ساخت ۴۰ هزار و ۹۳۰ واحد مسکن در این دولت سهمیه استان است که در این راستا ۳۰۰ هکتار زمین برای احداث ۲۳ هزار و ۱۶۰ واحد مسکن تأمین شده است.

وی با بیان اینکه ۶۰ هزار و ۷۰۰ نفر در استان متقاضی مسکن هستند و در سامانه مربوطه ثبت نام کرده‌اند، افزود: حدود ۲۷ هزار نفر این افراد واجد شرایط بودند و در مرحله اول تأیید شدند.

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال وبختیاری بیان کرد: ۱۱ هزار و ۴۵۰ نفر در مرحله تأیید نهایی قرار دارند و ۵ هزار و ۴۶۰ نفر افتتاح حساب و ۲۷۷۰ نفر مبلغ واریزی اولیه را انجام داده‌اند و ۴ هزار و ۷۳ متقاضی دیگر در انتظار افتتاح حساب هستند.

مقصودی با بیان اینکه ۹۰ درصد متقاضیان مسکن ملی تعیین تکلیف شده‌اند، ادامه داد: در ارزیابی انجام شده در بین ۳۵ اداره کل استانی، چهارمحال و بختیاری رتبه ۱۲ را کسب کرد.

وی گفت: با توجه به اینکه برخی از دستگاه‌ها در شهرستان‌های اردل، لردگان، شهرکرد و فارسان دارای زمین مازاد هستند لذا با همکاری ثبت اسناد و املاک جهت استفاده از این اراضی برای ساخت مسکن اقدامات لازم انجام می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ۱۲ هزار مجرد بالای ۲۳ سال متقاضی مسکن هستند، تصریح کرد: بزودی با ابلاغ شیوه‌نامه مراحل افتتاح حساب این افراد نیز انجام می‌شود.

مقصودی با بیان اینکه ۸۰۰ متقاضی خود مالک نیز در استان وجود دارد، ادامه داد: در شهرهایی که با مشکل زمین مواجه هستیم شرایط وام خودمالکین می‌تواند راهگشا باشد.

  • منبع خبر : آرامانشهر چهارمحال و بختیاری