بوشهر، شهر هوشمند خواهد شد
بوشهر، شهر هوشمند خواهد شد
شهردار بندر بوشهر گفت: پروژه شهر هوشمند بوشهر به عنوان یکی از پروژه‌های اولویت دار در شهرداری این بندر دنبال می‌شود.

به گزارش آرمانشهر ، حسین حیدری در نشست بررسی پروژه شهر هوشمند با حضور کارشناسان شرکت مگفا اظهار کرد: طرح هوشمندسازی یکی از برنامه‌هایی است که در شورای اسلامی شهر بوشهر اعلام شده و به عنوان برنامه‌های هدف شهرداری بندر بوشهر با جدیت دنبال می‌شود.

وی بیان کرد: برای تحقق نظم و انضباط اداری، مالی و مدیریت شهری در بخش‌های مختلفی چون حمل و نقل باید موضوع هوشمندسازی مورد توجه قرار گیرد.

حیدری ادامه داد: هوشمندسازی یک سری الزامات دارد که باید در کارگروهی تخصصی آنالیز و به شهرداری بندر بوشهر اعلام شود تا با بررسی وضع موجود چشم اندازهای پیش روی این پروژه مشخص شود.

وی گفت: طرح هوشمندسازی شهر بوشهر باید هر چه سریع‌تر نهایی شود چراکه این موضوع به پیشبرد اهداف مدیریت شهری نیز کمک شایانی می‌کند.

حیدری ادامه داد: طرح شهر هوشمند در بخش نیروی انسانی و مالی بسیار مهم است برای رسیدن به نظم در این حوزه‌ها و تحقق رهنمودهای رهبر مهم انقلاب در راستای فسادستیزی نیز کمک می‌کند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: در شهر بوشهر آمار فوتی‌ها بالا است که در این راستا شهرداری برای کاهش این آمار نصب دوربین های کنترل سرعت در نقاط پرتردد مورد توجه قرار گرفته و باید عملیاتی شود.

حیدری افزود: باید در کارگروهی تخصصی و ویژه تمام راهکارهای موردنیاز برای کاهش تصادفات و فوتی‌ها در بوشهر بررسی شود چراکه وجود حتی یک فوتی ناشی از تصادف نیز آماری بالا است و باید بخوبی مدیریت شود.