بودجه ۳۶۰۰ میلیارد تومانی شهرداری کرمانشاه تصویب شد
بودجه ۳۶۰۰ میلیارد تومانی شهرداری کرمانشاه تصویب شد
رییس کمیسیون اقتصادی شورای شهر کرمانشاه از تصویب بودجه 3600 میلیارد تومانی سال 1401 شهرداری کرمانشاه خبر داد.

سید حجت الله موسوی اجاق با اشاره به تصویب بودجه سال آینده شهرداری کرمانشاه در جلسه رسمی شورا گفت: پس از بررسی های صورت گرفته در شورا، در نهایت بودجه سال آینده شهرداری کرمانشاه با رقم ۳۶۰۰ میلیارد تومان به تصویب رسید.

موسوی اجاق در خصوص میزان رشد بودجه سال آینده نسبت به مصوب امسال گفت: در این زمینه دو مدل رشد شامل رشد واقعی و غیرواقعی داریم.

وی افزود: بودجه امسال شهرداری کرمانشاه ۳۰۰۰ میلیارد تومان بود که از این میزان تنها ۱۰۵۰ میلیارد تومان آن یعنی چیزی حدود ۳۵ درصد محقق شد.

موسوی اجاق گفت: اگر بودجه سال آینده را نسبت به مصوب بودجه امسال درنظر بگیریم رشدی حدود ۲۰ درصدی داشته و اگر نسبت به بودجه محقق شده که بودجه واقعی است در نظر بگیریم حدود ۲۵۰ درصد افزایش داشته است.

رییس کمیسیون اقتصادی شورای شهر کرمانشاه در ادامه سهم بودجه جاری و عمرانی را به ترتیب در بودجه سال آینده شهرداری کرمانشاه ۳۱ و ۶۹ درصد اعلام و تصریح کرد: از بودجه ۳۶۰۰ میلیارد تومانی سال آینده شهرداری کرمانشاه ۱۱۰۰ میلیارد تومان آن به بودجه جاری و ۲۵۰۰ میلیارد تومان آن به بودجه عمرانی اختصاص دارد.

موسوی اجاق به برخی پروژه های مهم در بودجه سال آینده شهرداری کرمانشاه اشاره کرد و افزود: از جمله مهمترین این پروژه‌ها، قطار شهری کرمانشاه است که حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان از محل فروش اوراق مشارکت برای آن اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی اظهار کرد: همچنین در بودجه سال آینده ۲۰۰ میلیارد تومان به خرید ناوگان حمل و نقل عمومی و ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیارد تومان به ترمیم و نگهداری آسفالت اختصاص داده شده است.

این عضو شورای شهر کرمانشاه گفت: همچنین در بودجه سال آینده اعتبارات خوبی برای حفظ و نگهداری فضای سبز و اجرای تقاطع ها در نظر گرفته شده است.

موسوی اجاق با بیان اینکه درآمدهای بودجه سال آینده از بخش های متعدد تامین می شود، گفت: سهم هر منطقه شهرداری، سازمان ها و معاونت در تحقق این بودجه مشخص شده است.

وی افزود: طبق برنامه ریزی صورت گرفته سال آینده باید ۳۰ میلیارد تومان از درآمدهای شهرداری از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی که مسئولیت آن با سازمان مشارکت ها و سرمایه گذاری شهرداری است، محقق شود.

موسوی اجاق خاطرنشان کرد: متاسفانه بخش سرمایه گذاری در شهرداری کرمانشاه به دلیل عملکرد و تخلفات صورت گرفته در دوران مدیریت قبلی شهرداری بسیار ناکارآمد شده که از جمله مصادیق آن می توان به سرمایه گذاران پروژه های تله کابین، فانفار و… اشاره کرد که عمده این سرمایه گذاران یا فراری هستند و یا به دلیل تخلفات خود سرمایه گذاران عمدتا در قوه قضاییه پرونده دارند.