بودجه هزار میلیاردی شهرداری ساوه تصویب شد
بودجه هزار میلیاردی شهرداری ساوه تصویب شد
رئیس شورای اسلامی شهر ساوه از تصویب بودجه هزار میلیارد و ۵۰ میلیون تومانی سال ۱۴۰۱ شهرداری ساوه در صحن علنی پارلمان محلی با برگزاری جلسات تخصصی در کمیسیون برنامه و بودجه خبر داد.

به گزارش آرمانشهر احمد حاج‌امینی در گفت‌وگو با خبرنگاران به برگزاری ۶ جلسه بررسی بودجه شهرداری در شورای اسلامی شهر ساوه  اشاره کرد و افزود: در بررسی بودجه ۱۴۰۱ شهرداری ساوه برخی اصلاحات صورت گرفت و  نهایتا تصویب شد که در تدوین آن توزیع عادلانه خدمات در نقاط مختلف شهر بویژه نگاه ویژه در مناطق حاشیه نشین مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به بودجه ۴۶۱ میلیارد تومانی شهرداری ساوه در سال ۱۴۰۰ اظهار کرد: بودجه سال آینده شهرداری ساوه نسبت به سال ۱۴۰۰ از یک رشد حدودا ۳۰ درصدی برخوردار است که بیش از ۶۵۰ میلیارد تومان آن به صورت نقدی از طریق اخذ عوارض، ارزش افزوده و … و ۳۵۰ میلیارد تومان آن نیز به صورت تعهدی و با تهاتر از طریق املاک در بودجه منظور خواهد شد.

وی بیان کرد: شهرک صنوف مزاحم از جمله املاکی است که به صورت تعهدی و با انجام تهاتر در بودجه لحاظ خواهد شد و واگذاری آن از سال ۱۴۰۱ به متقاضیان آغاز می شود. همچنین ساخت مجتمع تجاری و اداری محله قاسم‌آباد در وسعتی معادل چهارهزار متر مربع انجام خواهد شد.

حاج‌امینی از تخصیص ۴۰ میلیارد تومان بودجه برای حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی خبر داد و افزود: ۱۲ میلیارد تومان از بودجه فرهنگی در اختیار سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قرار خواهد گرفت که نسبت به سال قبل ۲۰۰ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: اولین موضوعی که مدیریت شهری ساوه در دوره ششم به آن توجه ویژه دارد، علاوه بر تکمیل پروژه‌های نیمه تمام، توجه به نگهداری شهر است، زیرا فرسودگی بر شهر غالب شده و عمده خواسته‌های مردم مباحث نگهداشتی مانند ساماندهی وضعیت آسفالت است که در گذشته نیز نسبت به این مسائل کمتر توجه شده است.

او به اختصاص ۳۵ میلیارد تومان برای ادامه عملیات اجرایی احداث ساختمان ۱۱ طبقه نیمه کاره شهرداری ساوه اشاره کرد و افزود: پیش‌بینی می‌شود با اختصاص ۳۵ میلیارد تومان دیگر در بودجه سال ۱۴۰۲، این پروژه تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار گیرد و با افتتاح این ساختمان تمامی سازمان های شهرداری متمرکز خواهند شد.

رئیس شورای اسلامی شهر ساوه با اشاره به اینکه بودجه جاری شهرداری ۲۲ درصد و عمرانی ۷۸ درصد است، تصریح کرد: خدمات رسانی عادلانه به تمام نقاط شهر از اهداف مهم شهرداری در تدوین بودجه ۱۴۰۱ شهرداری است و تلاش می‌کنیم تا با مشارکت شهروندان در جهت توزیع عادلانه خدمات در همه نقاط شهر گام برداریم.

وی اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح از مسجد تا مسجد، ۲۸ میلیارد تومان برای مجتمع قاسم آباد، ۳۰ میلیارد تومان جهت اخذ انشعابات آب، برق و گاز برای شهرک صنوف مزاحم، ۴۰ میلیارد تومان برای خرید و تجهیز سازمان آتش نشانی، تخصیص ۲۰ میلیارد تومان ماهانه برای نگهداری وضعیت موجود شهر در حوزه پسماند، فضای سبز و حقوق پرسنل، اختصاص ۷۰ میلیارد تومان برای تکمیل کمربندی‌ها، ۱۵ میلیارد تومان برای تکمیل استخر بانوان را از مهمترین پروژه‌های عمرانی شهرداری در لایحه بودجه ۱۴۰۱ است.

رئیس شورای اسلامی شهر ساوه از اختصاص ۶۰ میلیارد تومان در بودجه ۱۴۰۱ شهرداری جهت ساماندهی وضعیت آسفالت خیابان‌ها و معابر سطح شهر خبر داد و گفت: با اختصاص این اعتبار طرح نهضت آسفالت و تحول اساسی در مسیرهای دسترسی فرسوده شهر رقم خواهد خورد. در حال حاضر وضعیت آسفالت معابر شهر ساوه در تمامی مناطق شهر نامناسب است و حدود ۷۰ درصد از معابر شهری ساوه نیازمند ترمیم، بازسازی و روکش آسفالت هستند و شهروندان از این بابت گلایه‌مند هستند.

وی اختصاص ۸۵ میلیارد تومان برای خرید، نگهداری و بازسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، احداث بوستان، اجرای کمربند سبز ۱۰۰ هکتاری در حاشیه کمربندی شرق شهر، بازپیرایی دریاچه تفریحی، جداره سازی خیابان‌های مرکزی شهر و خرید تجهیزات آتش نشانی نیز بخشی از برنامه‌های حوزه خدمات شهری در سال آینده عنوان شد.

او در ادامه گفت: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) برای کمک به تکمیل پروژه‌های شهری ساوه به میدان آمده و پس از طی مراحل قانونی، تفاهم‌نامه‌ای به ارزش ۲۶۱ میلیارد تومان با مدیریت شهری ساوه منعقد و تا پایان دوره ششم ادامه خواهد داشت. قرارگاه خاتم یک مجموعه سالم و از ظرفیت بسیار خوبی برخورداراست و با اراده‌ای که قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) دارد در آینده نزدیک شاهد به نتیجه رسیدن تعداد زیادی از پروژه‌ها خواهیم بود.

حاج‌امینی در خصوص بازنگری طرح تفصیلی ساوه نیز گفت: اجرای طرح تفصیلی با انتخاب مشاور آغاز شده است و در روزهای اخیر بعد از اخذ مجوزهای مربوطه از سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و استانداری مرکزی پرواز پهپاد جهت عکسبرداری هوایی در حال انجام است.  این پروژه که موارد استفاده فراوانی از جمله انجام ممیزی املاک شهر وفق GIS، تهیه نقشه به روز از شهر ساوه، تهیه طرح تفصیلی، تهیه طرح جامع، کم کردن هزینه‌های بازدید مدیران، تهیه گزارش دقیق از ساخت و ساز و… دارد در سطح ۸۵۰۰ هکتار که شامل ۲۸۰۰ هکتار در محدوده شهر و الباقی در حریم شهر است انجام خواهد گرفت.

وی به پیشنهاد شورای شهر مبنی بر احداث شهربازی در شمال شهر و در پارک فدک اشاره کرد و گفت: شهربازی دریاچه تفریحی ساوه نیز قرار است اورهال شود و با مشارکت سرمایه گذار اجرایی خواهد شد.