بودجه شهرداری بروجن ۷۴ درصد افزایش یافت
بودجه شهرداری بروجن ۷۴ درصد افزایش یافت
شهردار بروجن گفت: بودجه امسال شهرداری بروجن نسبت به سال گذشته 74 درصد افزایش داشته است.

حمزه‌علی ولییان در گفت وگو با خبرنگار آرمانشهر شهرکرد، با بیان اینکه بودجه سال گذشته این شهرداری ۳۵۰ میلیارد ریال بود که با تلاش‌های انجام شده به صورت ۱۰۰ درصد محقق شد، اظهارداشت: شورای اسلامی شهر بروجن بودجه ۱۴۰۱ شهرداری را ۶۱۰ میلیارد ریال تصویب کرد که نسبت به سال گذشته ۷۴ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه ۴۰ درصد بودجه مربوط به هزینه‌های جاری و ۶۰ درصد مربوط به طرح‌های عمرانی است، افزود: ۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای انتقال اصناف صنایع نیمه مزاحم و ۲۷ میلیارد ریال اعتبار برای عملیات اجرایی ساخت پارکینگ طبقاتی پیش‌بینی شده است.

شهردار بروجن بیان کرد: همچنین اعتبار مصوب ساخت پل زیرگذر بیمارستان حضرت ولی‌عصر (عج) بروجن ۳۹۰ میلیارد ریال پیش‌بینی شده که از این مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال از اعتبارات ملی و مابقی آن در سفر رئیس‌جمهور به استان اختصاص می‌یابد.

ولییان با اشاره به مشکل روشنایی جاده محله صادقیه خاطرنشان کرد: ۲۴ میلیارد ریال اعتبار ملی برای تامین روشنایی این مسیر اختصاص یافت که عملیات اجرایی آن تا ۲ هفته دیگر از سوی اداره‌کل راه و شهرسازی استان و جدول‌کشی و اجرای رفیوژ وسط از سوی این شهرداری آغاز می‌شود.

شهردار بروجن از کاشت درخت در پارک‌های جنگلی خبر داد و گفت: طی دو سال گذشته ۹ هزار اصله درخت در پارک‌های جنگلی کاشته شد و المان‌هایی نیز برای بافت فرسوده شهر طراحی شده است.

  • نویسنده : سما عسگری
  • منبع خبر : آرمانشهر چهارمحال و بختیاری