به‌روزرسانی طرح جامع ترافیک علاج‌بخش ترافیک شهر است
به‌روزرسانی طرح جامع ترافیک علاج‌بخش ترافیک شهر است
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل گفت: آسیب‌شناسی گره‌های ترافیکی و به‌روزرسانی طرح جامع ترافیک، نسخه دقیق و علاج‌بخشی مشکلات ترافیک شهر اردبیل است.

به گزارش آرمانشهر ،  سید کمال‌الدین میرجعفریان ۸ دی در دهمین جلسه شورای هماهنگی ترافیک استان اظهار کرد: طرح جامع ترافیک شهری اردبیل در سال ۹۱ تدوین شده و نیاز به بازنگری و به‌روزرسانی دارد تا نقاط ضعف این طرح آسیب‌شناسی، موارد جایگزین اعمال شود.

 وی با بیان اینکه اجرای برخی طرح‌ها باعث ایجاد ترافیک می‌شود، افزود: با ایجاد نقاط غیر هم‌سطح در شهر، تراکم ترافیک به چند نقطه دیگر منتقل می‌شود و علاج مدیریت ترافیک امروز آسیب‌شناسی است.

میرجعفریان با بیان اینکه باید از ظرفیت مهندسان نظام‌مهندسی در راستای حل مشکل ترافیک استفاده شود، افزود: کمیته‌ای متشکل از نماینده راهور، استانداری، نظام‌مهندسی، شهرداری و فرمانداری جهت بررسی و شناسایی نقاط ضعف ترافیک استان راه‌اندازی شود و یافته‌های خود را ارائه کنند تا در شورای هماهنگی ترافیک طرح شود.

او با بیان اینکه پیشنهادهای ترافیکی کمیته را باید شهردار و فرماندار در جلسه طرح کنند، افزود: مصوباتی که از گذشته مانده و تاکنون اجرایی نشده است و هرگونه اقدام فیزیکی در قالب شناسایی مشکلات ظرف دوهفته آینده جمع‌بندی تا در جلسات آتی تعیین تکلیف شود.

سرپرست معاونت عمرانی استانداری اردبیل ادامه داد: طرح تفصیلی ترافیک در سال ۹۵ ابلاغ شده و باید این‌گونه طرح‌ها برای حداقل ۱۰ سال پاسخگو باشند و طرح‌های جامع نیز با افق حداقل ۲۰ ساله تدوین می‌شوند.

وی با انتقاد از وضعیت ترافیکی شهر اردبیل اظهار کرد: طرحی که در طول ۵ سال بازنگری و به‌روزرسانی می‌شود یعنی چشم‌انداز کوتاه‌مدت را در نظر گرفته است و ما دنبال حل مشکل هستیم و طرح جامع باید با افق طولانی‌مدت پاسخگوی مشکلات ترافیکی باشد.

این مسئول افزود: ورودی‌های اردبیل، بافت تاریخی، مراکز جمعیت‌پذیری، فضاهایی که قبلاً شکل‌گرفته و فضاهایی که جدیداً شکل می‌گیرند باید در این طرح‌ها موردتوجه قرار گیرند.

میرجعفریان با تاکید بر حل مشکل ترافیکی در چارچوب قانون اظهار کرد: در طرح جامع ترافیک باید عرض معبر به‌اندازه کافی ترسیم شود و انتقال فاضلاب و همه جوانب شهرسازی، مسائل فنی و اجتماعی در این طرح‌ها گنجانده شود.