بهشتی: اختیارات شوراها بی‌نهایت نیست
بهشتی: اختیارات شوراها بی‌نهایت نیست
معاون امور هماهنگی عمرانی استانداری قم با اشاره به اینکه نکته اصلی در شوراها این است که به وظایف خود اشراف داشته باشند، گفت: شوراهای شهر و روستا باید وظایف خود را بدانند و این‌گونه نیست که این شوراها اختیارات بی‌نهایت داشته باشند.

به گزارش آرمانشهر ، محسن بهشتی، معاون امور هماهنگی عمرانی استانداری قم، در گفت‌وگویی عنوان کرد: همایش تخصصی خوبی برای شوراهای شهر و روستاهای استان برگزار شد تا با توجه به جایگاه شوراها و نقش ویژه‌ای که دارند با اشراف قانونی به وظایف خود بپردازند.

وی ادامه داد: در استانداری در حوزه معاونت عمرانی یک اداره کل روستایی و شوراها وجود دارد که بخش عمده‌ای از فعالیت شوراهای روستا با این اداره کل است.

 وی افزود: برگزاری دوره‌های آموزشی، ارسال ابلاغیه‌هایی از سازمان‌ها، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به فرمانداری‌ها و دهیاری‌ها، فعالیت درزمینهٔ حسابرسی شهری و دهیاری‌ها از جمله فعالیت‌های اداره کل دفتر شهری امور شوراها است که اگر این دانش‌افزایی انجام شود وظایف همگان مشخص می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نکته اصلی در شوراها این است که به وظایف خود اشراف داشته باشند، گفت: شوراهای شهر و روستا باید وظایف خود را بدانند و این گونه نیست که این شوراها اختیارات بی‌نهایت داشته باشند.

معاون امور هماهنگی عمرانی استانداری قم بیان کرد: امیدواریم که شوراها با کسب آشنایی دقیق نسبت به وظایفشان، مصوباتی داشته باشند که در کمیته انطباق کمتر با مشکل مواجه شوند.

وی بابیان اینکه در استان تعامل خوبی بین اعضای شورای شهر و شهرداری و استانداری وجود دارد، اظهار کرد: خوشبختانه در دوره جدید فعالیت شوراها، شاهد نقش‌آفرینی خوبی در حوزه ارائه خدمات بودیم.

بهشتی افزود: نهادهای بالادستی چون شورای بخش و شورای شهرستان و شورای استانی در قم می‌توانند اثر بخشی فراوانی داشته باشند.

وی بیان کرد: امیدواریم با استفاده از تجاربی که شوراها در این ۲۰ سال کسب کرده‌اند بتوانیم توفیقات خوبی برای شهر و روستاهای استان رقم بزنیم.