بهره‌برداری از ۸۲ پروژه نیمه‌کاره تا پایان سال ۱۴۰۱
بهره‌برداری از ۸۲ پروژه نیمه‌کاره تا پایان سال ۱۴۰۱
شهردار قزوین گفت: از زمانی که به‌عنوان شهردار کار خود را شروع کردم، قول داده‌ام که تا سال ۱۴۰۱، ۸۲ پروژه نیمه‌کاره را به بهره‌برداری برسانم، این پروژه‌ها به هر قیمت و با هر اعتبار و بودجه مورد نیاز باید اجرایی شوند.

به گزارش آرمانشهر مهدی صباغی در آیین افتتاح پروژه‌های شهرداری که امروز ۲۶ اسفند ماه در سالن اجتماعات موزه مرکزی قزوین برگزار شد، تصریح کرد: پروژه میدان آزادی قزوین به‌عنوان مرکز استان دارای اهمیت زیادی است، مرکز استان باید شاخص باشد و این پروژه در این امر به ما کمک می‌کند.

وی افزود: از زمانی که به‌عنوان شهردار کار خود را شروع کردم، قول داده‌ام که تا سال ۱۴۰۱، ۸۲ پروژه نیمه‌کاره را به بهره‌برداری برسانم، این پروژه‌ها به هر قیمت و با هر اعتبار و بودجه موردنیاز باید اجرایی شوند.

شهردار قزوین اظهار کرد: علاوه بر این ۸۲ پروژه، پروژه‌های شاخص دیگری نیز وجود دارد که در سرنوشت استان تأثیرگذار است؛ در حال حاضر بر ۲۶ پروژه تمرکز کردیم و پروژه‌هایی که قابل انجام شدن نبود را کنار گذاشتیم تا زمانی که بشود به‌صورت قطعی آن را به بهره‌برداری برسانیم.

وی تأکید کرد: پروژه میدان آزادی نیز باید تا امروز به بهره‌برداری می‌رسید اما هنوز آب‌نمای آن کامل نشده است و گل‌کاری ادامه دارد، هرچقدر تلاش کردیم پروژه تکمیل نشد اما تا ۲۹ اسفندماه باید به‌صورت ۱۰۰ درصد به بهره‌برداری برسد در غیر این‌صورت مسئول مربوطه عزل می‌شود.

صباغی بیان کرد: پروژه کمربند نسیم شمال را نیز با همین قطعیت به بهره‌برداری رساندیم، در این پروژه نیز با صراحت تأکید کردم که اگر این پروژه قبل از سال به بهره‌برداری نرسد مسئول مربوطه دیگر نمی‌تواند در شهرداری مشغول به کار شود.

پروژه سبزه‌میدان منزوی نیست

سید مهدی مجابی، مشاور راهبردی پروژه بازآفرینی سبزه‌میدان نیز در ادامه این جلسه تصریح کرد: پروژه سبزه‌میدان یک پروژه منزوی یا جدا از سایر مسائل نیست بلکه پروژه‌ای در کنار سایر پروژه‌های شهری است که با همت مدیریت شهری قزوین اجرایی شده است.

وی افزود: این پروژه یک پروژه کلان است، سبزه‌میدان به‌عنوان مرکز شهر قزوین باید مرکزی شایسته باشد و از این رو در طراحی این پروژه مسائل فرهنگی، تاریخی، اقتصادی، تجاری و خدمات شهری در نظر گرفته شده است، اگرچه با چشم‌اندازی که برای این پروژه در نظر گرفته شده فاصله داریم اما با اجرای کامل پروژه‌ها سبزه میدان یک پروژه شاخص محسوب می‌شود.

مجابی بیان کرد: پروژه سبزه‌میدان گره ترافیکی شهری را حل می‌کند، این پروژه با مسائل مختلفی روبه‌رو بود که با همت مدیریت شهری بسیاری از مسائل و مشکلات حل شده است.