بندر کنارک آماده پذیرایی از مسافران نوروزی
بندر کنارک آماده پذیرایی از مسافران نوروزی
فرماندار کنارک گفت: شهر بندری کنارک برای پذیرایی از مسافران نوروزی آمادگی کامل دارد.

عبدالغفور حوت افزود: تمامی اقدامات لازم برای استقبال و پذیرایی مسافران نوروز ۱۴۰۱ انجام شده است.

وی تاکید کرد: امیدواریم با تداوم واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، نوروز ۱۴۰۱ با استقبال و پذیرایی مناسبی از خیل گردشگران مواجه باشیم.

وی اضافه کرد: در این راستا همکاری و تعامل دستگاه‌های مختلف در اجرای برنامه‌های ستاد اجرایی خدمات سفر بسیار حائز اهمیت بوده و موجب رضایت‌مندی مسافران خواهد شد.

فرماندار همچنین بر حفظ امنیت گردشگران دریایی در کنارک تاکید کرد و افزود: برای حفظ سلامت و امنیت مردم و گردشگران باید تمامی موارد ایمنی در شناورها و قایق‌های تفریحی رعایت شود.

حوت از آماده سازی مدارس برای اسکان مسافران نوروزی در بندر کنارک خبر داد گفت: برای اسکان مسافران نوروزی در مدارس باید همه امکانات لازم فراهم شود. برای کنترل قیمت کالاها و خدمات نیز همه اعضای ستاد نوروزی باید وارد عمل شوند.

به گفته وی؛  ارائه خدمات‌دهی مناسب مجموعه‌های رفاهی بین راهی و همچنین شرایط مناسب نمازخانه‌ها مورد تاکید است.

حوت بر پاک‌سازی و نظافت مناطق شهری، روستایی، نصب علائم و بنرهای راهنما برای گردشگران در این مناطق تاکید کرد و گفت: دهیاری‌ها و شهرداری‌ها در راستای استقبال مطلوب از میهمانان نوروزی علاوه بر انجام وظایف محوله، از هیچ کوششی دریغ نکنند.

کنارک در سال ۸۴ به شهرستان تبدیل شده و در فاصله ۶۰ کیلومتری چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان و کرانه دریای مَکُران (عمان) واقع شده است. این شهر بندری دارای جاذبه‌های گردشگری متعددی در حوزه‌های دریا و ساحل، کشاورزی و منابع طبیعی، تاریخی و مذهبی است.