بخش عمده ای از مشکلات موجود در ترافیک با فرهنگ سازی و آموزش بهینه کاهش می یابد
بخش عمده ای از مشکلات موجود در ترافیک با فرهنگ سازی و آموزش بهینه کاهش می یابد
شهردار منطقه 3 بخش عمده ای از مشکلات موجود در حمل و نقل و ترافیک را ترویج فرهنگ و آموزش برشمرد که با فراهم نمودن فضای گفتمان به صورت حلقه ای، بر قشر زیادی از افراد جامعه، تاثیر شایان توجهی می گذارد.

به گزارش آرمانشهر ، به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۳، حمید جوانی در جمع رانندگان اتوبوس، تاکسی شهری و اینترنتی گفت: فرهنگ سازی و آموزش موضوعات ترافیکی باید به طور جد پیگیری شود و در ابتدای امر باید از خودمان شروع کنیم .

شهردار منطقه ۳ با بیان اینکه ۸۰ درصد از شهروندان به صورت مستقیم و غیر مستقیم با حمل و نقل سر و کار دارند افزود: با ایجاد زیرساخت های مناسب در زمینه آموزش و فرهنگ سازی در مساجد، مدارس، دانشگاه ها و آموزشگاه ها قطعا در کوتاه مدت می توان تاثیرشگرف آن را در ترافیک شهر مشاهده نمود.

او، رانندگان را سفیر آموزشی شهرداری در حوزه حمل و نقل دانست و اظهار داشت: به سازی و نوسازی حمل و نقل همراه با تعامل موثر رانندگان و مسافران فراهم می شود.

در ادامه مریم نخعی پور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۳، رانندگان را بازوهای ترافیکی منطقه دانست و ابراز امیدواری کرد که با راه اندازی خطوط مترو که غرب را به شرق تهران متصل می کند و خط دیگری که از متروی چیتگر مسافران را به میدان ونک انتقال می دهد تا ۱۰ سال آینده ترافیک تهران کاهش یابد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۳ گفت: مطالعات تخصصی در زمینه ساماندهی خط های وسایل حمل و نقل عمومی با بهره برداری از روش های نوین، راه اندازی قطار سبک شهری در اتوبان همت و …. در حال انجام است.

او افزود: ایجاد خط اتوبوس از میدان ونک به غرب تهران، ساماندهی مسافر در تقاطع ولیعصر-نیایش، پایانه ونک، شناسایی و پوشش دهی به محدوده های فاقد تاکسی، افزایش خطوط حمل و نقلی در محلات و … جزو طرح های کوتاه مدت این معاونت است.

نخعی پور به سیستم آموزش ترافیکی تخصصی منطقه اشاره کرد و از رانندگان درخواست کرد که شرکت فعالی در این دوره ها داشته باشند.

در پایان شهردار منطقه ۳ از رانندگان اتوبوس، تاکسی شهری و اینترنتی و شهروند دوچرخه سوار با اهدای لوح تقدیر کرد.