اگر من شهردار سهند بودم!؟
اگر من شهردار سهند بودم!؟
شهردار سهند از آغاز به کار نخستین جشنواره ایده‌های شهروندی با شعار محوری «اگر من شهردار سهند بودم» خبر داد.

به گزارش آرمانشهر شهردار سهند از آغاز به کار نخستین جشنواره ایده‌های شهروندی با شعار محوری «اگر من شهردار سهند بودم» خبر داد و آن را از مهمترین رویکردهای شهروند محوری و مشارکت شهروندان در مدیریت شهری خواند و گفت: مدیریت شهری در سهند نشان داده که عزمی جدی برای کسب نظرات شهروندان و کسب رضایت‌مندی شهروندان در اداره شهر دارد و شهر بدون حضور شهروندان در عرصه تصمیم‌سازی و بدون توجه به خواست و اراده آنان موفق نخواهد بود.

علی علایی گفت: مردم ولی نعمت ما هستند و هیچ گونه فاصله‌ای میان شهروندان و مدیریت شهری نباید باشد و اگر مدیر نتواند حائل میان خود و شهروندان را حذف کند، نمی تواند شرایط کافی برای احراز آن مسئولیت را داشته باشد، بنابراین هدف از همه تلاش ها و کارها در شهرداری سهند کسب رضایتمندی عمومی است و تاکید ویژه ما بر کسب نظرات، ایده‌ها و خواسته‌های مردم سهند و شهروندمحوری است.

وی‌ در ادامه با دعوت از همه افراد جامعه برای شرکت در جشنواره و ارسال ایده‌هایشان به این جشنواره گفت: شهروندان در ارسال ایده‌هایشان به جشنواره ایده‌های شهروندی خود را شهردار سهند با همان اختیارات بدانند و به این سوال پاسخ دهند که «اگر شهردار سهند بودم» چه‌کاری را برای شهرم انجام می‌دادم.

شهردار سهند افزود: به شهروندان قول می‌دهیم تمامی ایده‌هایی که ارسال شود کاملاً بررسی شود و فارق از تجلیل از برترین ایده‌ها، مجموعه آن‌ها به ما خواهند گفت که مردم، شهر شهر را چگونه می‌پسندند و شاید بتوان این جشنواره را یک مطالعه جدی برای تدوین اسناد بالادستی خواند، شهر ایده‌آل شهروندان سهندی چه ویژگی‌هایی دارد و در خود چه چیزهایی را دربر می‌گیرد.

علایی اظهار داشت: این ارتباط مدیریت شهری با آحاد شهروندان منجر به تعیین اولویت‌ها و خلق پروژه‌ها، فعالیت‌ها و اقداماتی خواهد شد که مستقیماً از ایده‌های شهروندان نشات گرفته و شهروندان می‌توانند تاثیر ایده‌های خود را در شهرشان ببینند.

وی با تاکید بر تاثیر این جشنواره بر فرهنگ شهروندی، تصریح کرد: در لوای این جشنواره شهروند به تعلق خاطر بیشتر به سهند دست خواهد یافت و شهروند سهندیِ مطالبه‌گر، مطالبه‌جو و آشنا با حقوق و تکالیف خود در روند و حرکت مدیریت شهری نقشی مشارکتی خواهد داشت و این مشارکت و اعتماد به شهرداری، بزرگترین سرمایه ما خواهد بود.

وی در ادامه بر لزوم استفاده از نظرات شهروندان در تصمیم سازی‌های شهری، افزود: شهروند، زیربنای توسعه شهر است و با کمک شهروند مشارکت جوست که می توان شهر را آباد کرد، شهرداری نهادی اجتماعی است که در سطوح متفاوتی با شهروندان ارتباط مستمر دارد از همین روست که باید با تامل و دقت بیشتری حرکت کرد تا با همراهی و تایید شهروندان درصد موفقیت فعالیت‌های ما افزایش یابد.

لازم به ذکر است که جشنواره ایده‌های شهروندی با شعار محوری «اگر من شهردار سهند بودم» از ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ آغاز به‌کار نموده و تا ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ از طریق دبیرخانه‌ مستقر در ساختمان مرکزی شهرداری و سامانه info@sahand.ir اقدام به ثبت ایده‌های شهروندان می‌نماید.