اولین شورای حمل و نقل ترافیک شهر تبریز تشکیل شد
اولین شورای حمل و نقل ترافیک شهر تبریز تشکیل شد
شهردار تبریز از تشکیل اولین شورای حمل و نقل ترافیک شهری تبریز بر اساس ماده ۱۰۸ قانون برنامه پنج ساله ششم و بند الف قانون راهنمایی و رانندگی خبر داد.

به گزارش آرمانشهر ، عباس رنجبر در حاشیه جلسه علنی شورای اسلامی شهر تبریز اظهار کرد: ماده ۱۰۸ قانون برنامه پنج ساله ششم و بند الف قانون راهنمایی و رانندگی تکلیف کرده است که شوراهای حمل و نقل ترافیک شهری تشکیل یابد و بر همین اساس اولین شورای حمل و نقل ترافیک شهر تبریز با حضور اعضای پیش‌بینی شده در قانون تشکیل یافت.

وی افزود: در این راستا و برای پیشبرد امور حمل و نقل ترافیکی شهر اقدامات لازم از جمله نحوه فرایند رسیدگی به مسائل و همچنین کارگروه‌های لازمه و مسائل اساسی که شاید نیاز به اقدام عاجل در آن حوزه دارند، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

شهردار تبریز تصریح کرد: یکی از مسائل مورد بحث، رسیدگی به دوربین‌های ترافیکی شهر و افزایش این دوربین‌ها بود که در مورد تعداد و عملکرد آنها و نیازهایی که وجود دارد، گزارشی ارائه شد.

وی اضافه کرد: تلاش داریم با برنامه‌ریزی دقیق، موارد طرح‌شده در شورای حمل و نقل ترافیک شهری را در بودجه سال جاری لحاظ کنیم و اگر کفایت نکند پیش‌بینی لازم در این خصوص را برای سال آینده داشته باشیم.

رنجبر با اشاره به عمده درخواست پلیس راهور استان از شهرداری اعلام کرد: بر اساس قانون همه هزینه‌های مورد نیاز برای کنترل ترافیک و روان‌سازی حمل و نقل و ترافیک در شهر تبریز، به غیر از حقوق پرسنل و مسائل اصلی، بر عهده شهرداری‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: اولویت اول پلیس راهور تبریز با توجه به همکاری و همراهی که دارند، رسیدگی به دوربین‌های ترافیکی و همچنین کمک به بهسازی خودروهای نیروی راهنمایی و رانندگی و موارد مشابه است تا در آینده برای موارد اساسی نیز اقدام و برنامه‌ریزی کنیم.

  • منبع خبر : شهریار نیوز