انتشار فیش حقوقی مدیران منجر به شفافیت و اعتماد سازی می‌شود
انتشار فیش حقوقی مدیران منجر به شفافیت و اعتماد سازی می‌شود
شهردار کرج گفت: بدون شک شفافیت در خصوص میزان دریافتی کارکنان شهرداری به ویژه در رده‌های بالای مدیریتی، منجر به افزایش اعتماد عمومی نسبت به مدیریت شهری خواهد شد.

به گزارش آرمانشهر مصطفی سعیدی عصر روز (سه شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۱) طی سخنانی در چهل و هفتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ضمن قدردانی از تصویب لایحه دو فوریتی «شفافیت حقوق و دستمزد کارکنان شهرداری» اظهار کرد: در روزهای پایانی سال گذشته، شاهد شیطنت برخی رسانه‌ها و انتشار فیش حقوقی منتسب به من در فضای مجازی با هدف ایجاد حواشی بودیم که برای تنویر افکار عمومی نسبت به انتشار فیش حقوقی رسمی اقدام شد.
وی با اشاره به اینکه این اتفاق مبنایی جهت ارائه لایحه دوفوریتی شفافیت حقوق و دستمزد کارکنان شهرداری شد، توضیح داد: بر اساس لایحه مصوب، به زودی شاهد انتشار فیش حقوق، مزایا و سایر پرداختی‌های رده‌های مدیریتی شهرداری شامل شهردار، قائم مقام، معاونین، جانشینان معاونین، مشاورین شهردار، مدیران مناطق تابعه، روسای سازمان‌های وابسته، مدیران کل، معاونین اداره کل، معاونین روسای سازمان‌ها، روسای ادارات و نیز کارکنانی که پنج درصد بالاتر از متوسط ماهانه دریافتی دارند، از طریق سامانه شفافیت شهرداری کرج خواهیم بود.
شهردار کرج ادامه داد: بدون شک شفافیت در خصوص میزان دریافتی کارکنان شهرداری به ویژه رده‌های مدیریتی، منجر به افزایش اعتماد عمومی نسبت به مدیریت شهری خواهد شد.
وی اضافه کرد: اعتقاد دارم شفاف سازی باید در خصوص دریافتی کل پرسنل شهرداری اعمال شود ولی در شرایط فعلی به دلیل برخی ملاحظات حقوقی این امکان وجود ندارد.
وی گفت: تصویب این لایحه گام اول برای عمل به شعار شفافیت در مجموعه مدیریت شهری است و در آینده در نظر داریم این روند در خصوص قراردادهای شهرداری با پیمانکاران، صدور پروانه و… نیز اجرایی شود.
این مسئول با تاکید بر اینکه اجرای قانون شفافیت یکی از مطالبات جدی شورای ششم است، افزود: مدیریت شیشه‌ای اولویت اساسی شهرداری در این دوره است که اعتماد که تحقق آن رضایت عمومی شهروندان را در پی دارد.
واگذاری ۲۳۱ متر از پارک شاهد به حسینیه فرزندان شاهد 
در ادامه این جلسه  لایحه دو فوریتی واگذاری بخشی از فضای پارک شاهد به حسینیه فرزندان شاهد ارائه و با اکثریت آراء به تصویب رسید
شهردار کرج با اشاره به جزئیات این لایحه توضیح داد: طبق این لایحه، ۲۳۱ متر از پارک شاهد منطقه ۸، به مدت مشخص، به صورت قرارداد حق انتفاع و با حفظ مالکیت به حسینیه فرزندان شاهد واگذار می‌شود. 
سعیدی در ادامه با اشاره به حواشی پیش آمده در خصوص تخریب دیوار حسینیه شاهد گفت: در این موضوع سکوت بهترین کار است چون همه باور داریم حسینیه‌ها بازوان مجموعه مدیریت شهری در خدمت گذاری به مردم هستند و به نوعی خانه تک تک ما محسوب می‌شوند.
وی ادامه داد: نقش حسینیه‌ها در اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی و اثرگذاری فعالیت آنها به ویژه در نسل جوان برکسی پوشیده نیست و شهرداری در دوره های مختلف نشان داده از این پایگاه‌های مذهبی و فرهنگی حمایت می‌کند.