انتخاب سیاسی مسئولان هیئت‌ها/بانوان از سرانه ورزشی ناراضی اند
انتخاب سیاسی مسئولان هیئت‌ها/بانوان از سرانه ورزشی ناراضی اند
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس با اشاره به اینکه انتخاب مسئولان هیئت‌های ورزشی سیاسی است، وضعیت سرانه ورزشی را نگران کننده توصیف کرد.

به گزارش آرمانشهر علیرضا پاکفطرت دوشنبه ۵ اردیبهشت در جلسه شورای معاونین اداره کل ورزش و جوانان استان فارس نسبت به اهمیت افزایش سرانه ورزشی این استان در مناطق کمتر توسعه‌یافته و محروم و همچنین اهمیت توجه به ورزش بانوان و پرهیز از سیاسی‌کاری در برخی از هیئت‌های ورزشی تاکید کرد.

 پاکفطرت در این نشست با تاکید بر اهمیت سلامت و شادابی مردم در عرصه‌های مختلف ورزشی، مطرح کرد: ورزش می‌تواند از نظر روحی و همچنین جسمی باعث افزایش سلامت شهروندان موثر باشد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه بایستی در رابطه با ورزش بانوان سرمایه‌گذاری کرد، افزود: بانوان در زمینه ورزش محروم هستند که عمده مشکلات آن‌ها نیز کمبود قابل توجه سرانه ورزشی و برخی از محدودیت‌ها است.

پاکفطرت همگانی کردن ورزش را در رشته‌های مختلف در میان اقشار مختلف جامعه را حائز اهمیت دانست و گفت: سرانه درمان و میزان مصرف دارو در کشور ما از بسیاری از کشورهای جهان حتی کشورهای همسایه بالاتر است که ایجاد شرایط ورزش کردن در بین کودکان، نوجوانان، بزرگسالان و به ویژه سالمندان می‌تواند در کاهش بیماری‌های گوناگون موثر باشد.

وی افزود: اولویت اصلی وزارت بهداشت و درمان بایستی پیشگیری باشد که لازم است ورزش و جوانان با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود به ویژه آموزش و پرورش و هیأت‌های ورزشی نیز در کاهش تبعات ناشی از بیماری‌ها اقدام کنند.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه ورزش زمانی به خطر می‌افتد که در اختیار سیاست قرار بگیرد، تصریح کرد: متاسفانه برخی از هیأت‌های ورزشی سیاسی انتخاب شده‌اند که انتظار در ورزش فارس تحول ایجاد شود.

به کارگیری بزرگان، پیشکسوتان و جوانان خلاق در مسئولیت‌های مختلف از جمله مشاور و دستیار ویژه، جذب خیرین، مشارکت شهرداری‌ها در تامین نیاز ورزش استان، ورود بخش خصوصی در ورزش‌های قهرمانی/ برونسپاری اماکن ورزشی و همچنین اختصاص درصدی از ارزش‌افزوده به بودجه ورزش و جوانان البته به صورت غیرمتمرکز و استانی از دیگر موضوعاتی بود که علیرضا پاکفطرت در صحبت‌های خود به آن اشاره کرد.

حیدر صفرپور، مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس هم در ادامه این نشست با تاکید بر اینکه ورزش در استان فارس سابقه‌ای طولانی و پرافتخار دارد، مطرح کرد: استعدادهای انسانی ورزش فارس در سطوح مختلف ملی و بین‌المللی زبانزد است که همین ویژگی انتظارت و تکالیف ما را سنگین‌تر خواهد کرد تا در ادامه بتوانیم خدمات و تلاش‌های مدیران گذشته را با فعالیت‌های بیشتر و بهتری سرعت ببخشیم.

  • نویسنده : منصوره خسروبیگ
  • منبع خبر : آرمانشهر فارس