موافقت با برگزاری انتخابات الکترونیک شوراها در ۲۴ شهر
موافقت با برگزاری انتخابات الکترونیک شوراها در ۲۴ شهر
رئیس هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور از برگزاری انتخابات الکترونیک در ۲۴ شهر خبر داد.

موافقت با برگزاری انتخابات الکترونیک شوراها در ۲۴ شهر

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهربه نقل از  خانه ملت، سید حمیدرضا کاظمی رئیس هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها با اشاره به برگزاری جلسه (یکشنبه ۵ اردیبهشت ماه) اعضاء هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور،  گفت: در این جلسه درخواست وزارت کشور درباره برگزاری  الکترونیک انتخابات در برخی شهرها بررسی شد.

وی در این باره تصریح کرد: هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها بنا به درخواست وزارت کشور و با توجه به ظرفیتی که وزارت کشور برای برگزاری انتخابات الکترونیک در اختیار داشت با برگزاری الکترونیک  انتخابات در ۸ کلان‌شهر و ۱۶ مرکز استان موافقت کرده است.

کاظمی یادآور شد: بر این اساس انتخابات در شهرهای مشهد، شیراز، کرج ، اهواز، کرمانشاه، قم، اصفهان، تبریز، بوشهر، بیرجند، قزوین، بندرعباس،  شهرکرد، زنجان، یاسوج، همدان، ارومیه، رشت، بجنورد، سمنان، گرگان، ایلام، خرم آباد و ساری به شیوه الکترونیک برگزار خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: پیش از این  و در جریان نام نویسی داوطلبان انتخابات شوراهای شهر و روستا، هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای  اسلامی کشور با خواست وزارت کشور برای ثبت نام مجازی داوطلبان موافقت کرده بود. 

رئیس هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها همچنین گفت: این هیأت با برگزاری انتخابات الکترونیک در شهر تهران به دلیل برگزاری همزمان  ۴ انتخابات ریاست جمهوری، شورای شهر، میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی و میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری مخالفت کرده بود.